Domácí si představovali poslední utkání sezony rozhodně lépe. Chtěli totiž výkonem a výsledkem přispět k oslavám historického postupu kyjovských žáků do divize. Kyjované sice nezačali špatně, ale postupem času doplatili na své největší bolesti: neproduktivní útok a ofenzívně laděnou zálohu, která má problémy s vracením se. „Poslední zápas sezony nám vůbec nevyšel a myslím si, že jsme zcela zaslouženě prohráli. Soupeř trestal všechny chyby, co jsme udělali,“ zhodnotil sobotní duel s Ráječkem kyjovský trenér Jan Dohnálek.

Ten převzal po Matůškovi odchody Staška, Rezka, Druláků a především generálního sponzora (skláren) oslabený kádr. Tým však pod jeho vedením pokračoval dál v ofenzívním stylu, na nějž leckdy doplatil. Čtvrtá příčka ale byla pro tento mladý tým, jenž z postu stopera dirigoval zkušený Šimeček, maximem. „Vidím to dobře. Myslím si, že se na jaře dala dohromady v Kyjově dobrá parta. Je jen líto, že se nám nedařily domácí zápasy. Venku jsme však své soupeře excelentně přehrávali. Po odstoupení sponzora to vypadalo špatně, ale nakonec jsme odehráli dobrý ročník. Čekalo se, že to bude hodně horší,“ zamyslel se nad jarní částí kyjovského působení v krajském přeboru Dohnálek.

Na příští ročník se podařilo sehnat kyjovským funkcionářům nové sponzory, kteří by měli ve spolupraci s městem pomoci kyjovskému seniorskému fotbalu k návratu do divize. „Je to okruh podnikatelů z Moravy,“ nechtěl být příliš konkrétní sekretář klubu Rostislav Řihák. „Cílem se netajíme. Je jím postup do divize. K tomu však bude zapotřebí posílit na některých postech, potřebujeme především zakončovatele,“ uzavřel domácí lodivod.
Hosté z Blanenska odjížděli se třemi body v kapse. „Jsem spokojený s výsledkem i výkonem. Spadl z nás stres ze záchrany. Zápas jsme zvládli i po taktické stránce a v útoku jsme se dokázali prosadit i bez našeho nejlepšího střelce Honzy Sehnala,“ s úsměvem ohodnotil duel trenér Ráječka Lubomír Zapletal.