Zájemci a vedoucí družstev mohou své týmy přihlásit u hlavních pořadatelů nejpozději do 31. října. Schůzka kapitánů pak bude první týden v listopadu. Systém a rozlosování bude zveřejněno do poloviny příštího měsíce. Startovné záleží na počtu přihlášených týmů. „Očekáváme šest až osm týmů," říká jeden z hlavních organizátorů Adam Paták.

Kyjovská halová liga měla původně odstartovat již 15. listopadu, ale Čada s Patákem první kolo po konzultaci s dalšími fotbalisty o týden posunuli. „Někteří kluci mají v tom termínu ukončenou, takže jsme to nechtěli komplikovat," pronesl Paták.

Hracím dnem zůstává sobota. Pouze ve výjimečných případech se zápasy odehrají v neděli.

Mezi vánočními svátky bude na programu více kol. „Na konci roku chceme odehrát co nejvíce zápasů, aby vyřazovací utkání a souboje o umístění nezasahovaly fotbalistům do zimní přípravy," vysvětlil Paták.

Loni si to o celkové prvenství rozdalo devět týmů. Kromě vítězného Zweigeltrebe se ve sklářské hale představili také Beastie Boys, Kuci Vopálený, Kapacity, Nový Svět, Ocelit, Old Dogs, Brumovice a Lužice.

Zájem o účast v tradiční halové soutěži měli i Black Cats. Poslední vítězové futsalového přeboru ovšem letos hrát nikde nebudou. „Chtěly se přihlásit i Černé kočky v čele s kamarádem Viktorem Linhartem. Ten ale čeká potomka, tak by na to neměl čas," řekl Paták.

Přesto věří, že se nějaká nová družstva do halové ligy přihlásí.

Hrací systém bude o něco jiný než v předchozích ročnících. „První dva týmy po základní části půjdou rovnou do semifinále, mančafty ze třetího až šestého místa si to rozdají o postup do semifinále," hlásí bzenecký forvard, který stejně jako parťák Čada obléká dres Kapacit.

Další výrazné změny pořadatelé neplánují. „Nechceme z toho dělat futsal, takže mantinely zůstanou. Nesouhlasíme s některými názory, že je to vězeňská liga. Za našeho pořádání se žádné zranění nestalo a celkově je soutěž mnohem klidnější," říká Paták.

Jeho slova potvrdil i Miroslav Čada. „Zápasy se hrají s respektem k soupeři. Každým rokem je to víc rodinné, protože všichni se mezi sebou známe. Po každém ročníku se většina hráčů potká po barech a hospodách," usmívá se hrající kouč Sokola Vlkoš.

Vítěz patnáctého ročníku získá kromě putovního poháru a trofeje pro nejlepší tým také finanční prémii. „Zveme do naší soutěže nové týmy. Na rozdíl od okresního futsalového přeboru, o který je čím dál menší zájem, se u nás hraje o hodnotné ceny a na jednom místě v Kyjově. Družstva nemusí řešit žádné cestování a investice navíc. Startovné máme rozumné, takže novým účastníkům nic nebrání," dodal Paták.