„Chtěli bychom titul,“ usmíval se po nadprůměrném utkání hrdina zápasu.

Byl to právě útočník Vracova, kdo dvěma rychlými góly poslal loňského finalistu do vedení. „Byl to hodně těžký zápas. Kapacity mají velmi dobrý tým. Měli jsme i štěstí, že jsme dokázali vstřelit v úvodu dva rychlé góly,“ uvedl Zýbal.

Kapacity dokázaly Patákem snížit, ale Radek Kundrata zajistil mladíkům dvougólový náskok.

Paták s Vajdíkem pak sice vyrovnali, ale Kuci díky trefám Bulvy a Kundraty soupeři opět odskočili na rozdíl dvou branek.

Valenta následně snížil, ale to bylo ze strany Kapacit na dlouhou dobu vše. Na palubovce sklářské haly kralovali v prvním poločase hlavně Kuci.

Ti si drželi tříbrankový náskok i po změně stran. Kapacity se sice snažily, ale na ofenzivně laděný tým neměly nárok. Branky Kasaly a Ingra nemohly na výsledku nic změnit. Kuci si totiž vítězství v klidu pohlídali. „Škoda, že jsme zápas nerozhodli dřív. Takto jsme se museli o výhru strachovat až do konce. Závěr byl zbytečně nervózní,“ pravil Zýbal.

„Hráli jsem proti velmi kvalitnímu soupeři. K vidění byl velmi dobrý fotbal, hrálo se nahoru dolů. První poločas byl z naší strany špatný, po změně stran se to zlepšilo, bohužel jsme na soupeře neměli. Navíc Kuci byli hodně efektivní. Téměř z každé šance dali gól,“ zhodnotil duel Miroslav Čada.

Ten se musel v útoku obejít bez svého tradičního parťáka. Kolega Janouškovec střílel v sobotu branky za Nový svět. „Dal šest gólů. Změna mu asi prospěla,“ řekl Čada.

Kapacity i přes první bodovou ztrátu stále pomýšlejí na nejvyšší příčky. „Chceme postoupit z prvního nebo druhého místo rovnou do semifinále,“ usmíval se Čada.

Ještě vyšší ambice má loňský finalista. Kuci Vopálený touží po premiérovém titulu. K němu by jim měl pomoci i trojlístek nových hráčů. Lejsal, Sněhota a Kostiha svým spoluhráčům proti Kapacitám chyběli. „Máme ještě pár hráčů nemocných. Příští týden by to mělo být dobré,“ sdělil Zýbal.

Na úvodní letošní zápas asi jen tak nezapomene dvojice Tomáš Macek – Robert Bulva. Spoluhráči z vítězného týmu se hned v úvodu zápasu při hlavičkovém souboji srazili. Oba aktéři ale po krátkém ošetření zápas v klidu dohráli.

Kyjovská liga:

Kapacity – Kuci Vopálený 7:10 (4:7)
Branky: 2× Paták, 2× Vajdík, Valenta, Kasala, Ingr – 4× Zýbal, 3× Kundrata, Polcr, Hála, Bulva
Kapacity: Kopecký, Výstup – Dulovecz, Paták, Magulák, Čada, Kasala, Valenta, Ingr, Vajdík, Eliáš.
Kuci Vopálený: Kůřil – Petula, T. Macek, Červínek, Zýbal, Petráš, Hála, Polcr, Bátora, Bulva, R. Kundrata.

1. kolo: Nový svět - Beastie Boys 11:3
Branky: Janouškovec 6, Přikryl 3, Dobeš, Udržal - Kučera 2, Novák

Veselský výběr - Ocelit 8:17
Branky: Grabec 3, Roubal 3, Šebesta, Klimek - L. Toman 5, Kyněra 3, Koch 3, Z. Toman 2, Měsíček 2, Neduchal, Lamáček

Admira - Zweigeltrebe 4:14
Branky: Sláma 2, Čtvrtníček, Grufík - Hrbáček 5, Holeček 2, Stašek 2, Otruba 2, Hrbáček, Ingr, Habáň