„Město Kyjov přispívá ročně na mládež částkou čtyři sta tisíc. A my budeme na další sezonu 2013/2014 potřebovat další finanční prostředky pro mužstvo dospělých. Seniorský fotbal je opravdu v nejhorší ekonomické situaci. Peníze na krajský přebor nám scházejí. Občanské sdružení, které zastřešovalo mládež, se muselo starat po odchodu hlavního sponzora vloni v červnu i o muže. A v dnešní těžké době je složité shánět finanční prostředky na seniorský fotbal. Proto věřím, že se nám podaří přesvědčit zástupce města, aby nám pomohli," uvedl předseda FC Kyjov 1919 o.s. Darek Opatřil.

Ten stejně jako další lidé z klubu věří, že kyjovští zastupitelé v pondělí 10. června, kdy je na programu další zasedání, schválí navýšení příspěvku na činnost oddílu.

„Peníze na mládež nám stačí, i když chceme se zástupci města diskutovat, co všechno je možno jimi profinancovat. Pokud ale chceme, aby se v Kyjově dál chodilo na mužskou krajskou soutěž, potřebujeme další finance. Vždyť roční rozpočet celého klubu, jako jsme my, činí něco přes milion korun," pronesl Opatřil.

Celý článek najdete v pondělním vydání Hodonínského deníku.