Brněnský odchovanec a několikanásobný mládežnický reprezentant Ivan Lacko přišel v letní přestávce Pod Búdy oživit svou uvadající kariéru.

To se mu zatím na Slovácku daří.

V posledním přípravném zápase pokořil Lacko brankáře Konice čtyřmi góly a Mutěnicím tak pomohl k přesvědčivé výhře 5:0.

„V kabině to bylo dobré. Byli jsme rádi, že jsme generálku zvládli,“ říká odchovanec brněnského fotbalu, který v pondělí oslavil dvacáté narozeniny. „Dneska klukům něco přivezu,“ usmívá se Lacko.

Ten si na podobný střelecký kousek nevzpomíná. „Čtyři branky jsem nedal hodně dlouho. Naposledy snad někdy v žácích,“ přiznal Lacko.

Talentovanému fotbalistovi se na Hodonínsku líbí. „V Mutěnicích jsem zatím hodně spokojený. V Brně jsem toho za poslední půlrok mnoho nenahrál. Chci hlavně pravidelně hrát,“ vysvětluje Lacko.

S jakými ambicemi vlastně brněnský středopolař do Mutěnic přichází? „Věřím, že se budeme držet v horní polovině tabulky. Nechci hrát o sestup,“ sdělil technický záložník, který přesun do dalšího třetiligového klubu nebere jako degradaci. „Určitě bych si rád druhou ligu někdy zahrál. Potřebuji se však pořádně rozehrát. Snad se mi bude v Mutěnicích dařit,“ přeje si Lacko.

Drobný záložník patřil dlouhou dobu do kádru mládežnických reprezentací. „Od prvního srazu výběru do šestnácti let jsem tam byl až do osmnácti let. Mám odehráno asi čtyřicet utkání, ve kterých se mi podařilo vstřelit dvě branky,“ podotkl Lacko.

Ten nastoupil i proti dvěma současným světovým hráčům. „Proti Francii jsem narazil na obránce Arsenalu Armanda Traoreho. Setkal jsme se i s Bojanem Krkičem,“ vzpomíná na slavné protihráče Lacko.

Sympatický záložník se může pyšnit i stříbrnou medailí z mistrovství Evropy šestnáctiletých.

„Odehrál jsem jenom poločas proti Německu. Pak jsem dostal chřipku. Ale na turnaj vzpomínám samozřejmě v dobrém,“ pravil Lacko, kterého v brněnském klubu přirovnávali s argentinským útočníkem Carlosem Tevezem.

„Přezdívku mi vymyslel na tréninku pan Hron. Jsem mu trošku podobný, ale on je tvrdší a důraznější,“ usmívá se záložník.

Mají se tedy příznivci Mutěnic těšit na technické finesy a lá Tevez? „Budu se snažit,“ vzkázal fanouškům Lacko.