Na trávníku pak bojoval dlouhé minuty o život. Před zraky rodiny. Utrpěl otřes mozku, zapadlý jazyk mu vytáhli spoluhráči a skončil v nemocnici.

„Musím klukům poděkovat. Zachránili mi život. Bez nich bych tady asi nebyl,“ řekl Jurena v následném rozhovoru pro týdeník Slovácko. Mladý obránce po zranění ukončil aktivní kariéru, a tak se tým musel ve zbytku podzimní části obejít bez jeho služeb.

„Chybí nám. Kádr není nikdy tak široký. Budujeme ho na vlastních odchovancích jako je Michal. Zdraví je ale přednější,“ řekl jeden z šéfů klubu Jaroslav Bíla.

Hroznová Lhota se nakonec zazimovala na sedmé příčce vyrovnané tabulky se ziskem osmnácti bodů.

„I když bychom chtěli o tři body více, dá se říct, že jsme spokojení,“ uvedl dále Bíla. „Před sezonou nás pasovali na tým, který bude bojovat o záchranu. Proto je sedmé místo dobré.“

Lhoťané se snaží o ofenzivní hru. Chtějí fotbalem bavit sebe i diváky a útočné pojetí je základem pro přitáhnutí fanoušků. Velkou oporou týmu je Ondřej Bíla, střelec deseti gólů a jednoznačný tahoun hroznolhotské par­ty.

„Dalo by se říct, že určuje výkonost našeho mužstva. Pokud se mu daří, mančaft šlape,“ komentoval Bíla klíčového hráče mužstva. Mezi střelce se zapsali také Schwarzbier, Pravda, Šrahůlek, Podolan a bratři Lipčíkové.

Klub čeká poklidná zima. Vedení očekává minimální změny a hodlá do mužstva zabudovat další nadějné odchovance z dorostu.

A cíl pro jaro?

Minimálně stejná příčka, jakou klub okupuje nyní.

„Pokud budeme v horní polovině tabulky, nastane spokojenost. Snažíme se kádr stabilizovat a dávat příležitost našim mladým hráčům,“ uzavřel Bíla hroznolhotské ohlédnutí za podzimem v I.B třídě.