Oba týmy začaly letošní ročník slušně. Slovácko získalo v dosavadních čtyřech zápasech devět bodů a je třetí. Liberec se po dvou debaklech od Slavie a Sparty rychle otřepal a po výhrách v Pardubicích a doma s Hradcem Králové poskočil na čtvrtou příčku. Víkendový duel tak slibuje zajímavou podívanou. „S našimi výsledky jsme spokojeni. I po herní stránce mají naše výkony dobrou kvalitu, což bychom chtěli potvrdit i v nedělním utkání s Libercem," uvedl kouč Slovácka Petr Vlachovský.

Ten by měl mít až na dlouhodobě zraněné hráčky Cvernovou, Sedláčkovou a Kristýnovou k dispozici kompletní tým. „Do zápasu bychom měli nastoupit v nejsilnější možné sestavě. Proto všichni věříme, že bude k vidění z naší strany povedený výkon s vítězným koncem," říká Vlachovský.

Rodák z Moravan se na duel s nováčkem těší. Na hřišti v Šardicích totiž oba týmy čeká příjemné prostředí. V ochozech by navíc mělo být více fanoušků než při zápasech ve Starém Městě. „V minulosti jsme tu několikrát nastoupili a domácí diváci nám vždy připravili fotbalovou kulisu," připomněl známý kouč.

Příznivce ovšem bude mít v ochozech i Liberec, jehož barvy od léta hájí hodonínská odchovankyně Julie Fritzová. Zkušená záložnice se na sever Čech přesunula z Brna, se kterým neúspěšně bojovala o postup do nejvyšší soutěže. „V Liberci jsem spokojená, tým je moc fajn. Tréninky mě baví a líbí se mi," pronesla šestadvacetiletá fotbalistka.

Fritzová se na zápas se Slováckem těší hned z několika důvodů. „Bude to zajímavé utkání. Moc mě potěšilo, že se duel hraje v Šardicich, protože je to kousek z Mutěnic, kde bydlím. A navíc se na zápas přijdou podívat rodiče, kteří mě v novém dresu uvidí vůbec poprvé," prohlásila sympatická hráčka.