Na podzim jste střílel branky v Bořeticích. V zimě jste však možná trochu nečekaně změnil dres a posílil Bzenec. Co od angažmá ve Slovanu očekáváte?

Chci si ve Bzenci zahrát kvalitní fotbal a hlavně týmu pomoci k co nejlepším výsledkům. Zatím je na tom Bzenec moc dobře, tak doufám že mu to nepokazím (úsměv).

Pokud vím, tak krajský přebor budete hrát vůbec poprvé. Souhlasí to?

Je to pravda. Krajský přebor opravdu budu hrát poprvé a moc se na to těším.

Jak jste se do Bzence vůbec dostal?

V zimě mě oslovil pan Lejsal, který mi zavolal a řekl mi, že klub o mě má zájem. Tak jsem si zkusil pár přípravných zápasů a nakonec jsem se rozhodl, že do Bzence půjdu.

Dříve jste působil v Dambořicích, v Hodoníně a Bořeticích. Překvapilo vás ve Slovanu něco?

Ano, překvapilo mě celé vedení mužstva. Líbí se mi, kolik lidí se ve Bzenci o chod prvního mužstva stará. A také samozřejmě super parta kluků.

Podzim vám i Bořeticím vyšel. Váhal jste nad nabídkou Bzence dlouho?

Ano, v Bořeticích to šlapalo a líbilo se mi tam. Ale nabídka z Bzence mě překvapila. Dlouho jsem se rozhodoval, nakonec u mě rozhodla kvalita soutěže a chuť si jí zkusit zahrát.

Řešil jste v zimě i jiné nabídky?

Ne, jiné nabídky jsem neměl.

Dambořice, které jsou poslední v okresním přeboru, vás zpět domů nelákaly?

Ano, lákaly mě zpět. Samozřejmě to chápu, protože se chtějí udržet v soutěži, ale jsem rád, že mě pochopily a vyhověly mi.

Věříte, že se Dambořice v okresním přeboru udrží?

Já myslím, že se udrží. Mužstvo na to momentálně mají. Přeji jim to, a budu jim fandit.

Přejděme k Bzenci. Vy můžete hrát v záloze i v útoku. Na zimním turnaji v Dubňanech jste nastupoval vedle Petra Kasaly na hrotu. Jak vám spolupráce s nejlepším střelcem nejvyšší krajské soutěže svědčí?

Je pravda, že je to pro mě nová pozice. Byl jsem totiž spíše zvyklý mít útočníky před sebou. Ale určitě se tomu nebráním, hlavně když se postavím vedle Petra Kasaly. Zatím jsme spolu odehráli čtyři celá utkání, takže jsme se spíše poznávali. Doufám, že to v soutěži bude lepší a lepší.

Byla zimní příprava pod trenérem Hrotkem hodně náročná nebo v něčem oproti předchozím letům jiná?

Zatím jsem toho ve Bzenci mnoho nenatrénoval, k týmu jsem se totiž natrvalo připojil až na soustředění. Trenér ale má dost velké zkušenosti a určitě ví, co dělá a co je pro mužstvo to nejlepší.

Před několika lety jste si zahrál v Hodoníně divizi. Proč jste tehdy v RSM nezůstal a zamířil do Žarošic?

V Hodoníně jsem přestal kvůli pracovním povinnostem. Jelikož za prací dojíždím do Brna, bylo to pro mě časově nesmírně náročné. Nestíhal jsem spoustu tréninků, bez kterých to prostě nejde. Kluci ve Bzenci tak často netrénují, proto si myslím, že by to mohlo fungovat.