Zápasy Konice a Šardic vždy slibují zajímavou podívanou a střelecké hody. Vždyť v minulé sezoně padlo ve dvou vzájemných zápasech těchto rivalů čtrnáct branek. Doma Šardice vyhrály 5:2, v Konici zase 4:3. Tentokráte padlo rovněž sedm branek, ale góly dávali až na jednu výjimku hosté.

„Zase tak jednoduché to určitě nebylo,“ řekl hostující kouč František Ondrůšek. Ten vrátil do sestavy Marka Spaziera, který nahradil Buršu.

Domácí se favorita nezalekli a po vzájemném oťukávání udeřili jako první. Brankáře Štěpničku překonal Heinz. Hosté ale dokázali odpovědět o sedm minut později. Kobylík pohotově srovnal a zahájil svůj střelecký koncert. Třiaadvacetiletý forvard pak ve 36. minutě strhl vedení na stranu Šardic. A když v závěru první půle zvýšil na rozdíl dvou branek Pacl, bylo o osudu utkání rozhodnuto. „Zvýšeným úsilím po inkasované brance jsme domácí přehráli a ještě do konce poločasu si vytvořili slibný náskok. Po změně stran jsme si hru pohlídali a ještě jsme další tři góly přidali,“ hodnotil duel Ondrůšek.

Domácí po změně stran viditelně odpadli, Šardice si aktivní hrou náskok nejenže v klidu hlídali a ale svůj náskok ještě navýšili. Konice si nejprve dala vlastní gól, trápící se domácí pak definitivně dorazili Kobylík s Válkem. „V minulých zápasech jsme soupeře nechali hrát, teď tomu tak nebylo. V obranné fázi jsme byli důrazní a nedovolili jsme Konici náš náskok zkorigovat,“ vysvětlil příčiny vysoké výhry Ondrůšek, který byl samozřejmě s předvedenou hrou svého týmu spokojený. „Pochválit musím celý mančaft. Kvalita byla jak směrem dopředu tak i směrem dozadu,“ uvedl Ondrůšek.

Zatímco Konice čeká na výhru již sedm zápasů, Šardice mají letošní desáté výhře na čele soutěže šestibodový náskok. Lídr soutěže má před sebou náročný týden. Ve středu Šardičtí zajíždí do Blanska k předehrávce 16. kola, v sobotu doma hostí od 14.00 Pelhřimov.

TJ Sokol Konice – FK Šardice 1:6 (1:3)

Branky: 15. Heinz – 22., 36. a 73. Kobylík, 44. Pacl, 56. vlastní, 90. Válek

Rozhodčí: Langhammer – Mir. Trávníček, R. Svoboda (Sedláček)

Žluté karty: Kmecík, Hloch – P. Spazier, Šálek

Diváci: 130

Konice: Kmecík – Rus (59. Hlouš), Macháček, Voral, Klobáska (46. Hloch) – Navrátil, Heinz, Němčák, Schön – Rajnoha, Machálek.

Šardice: Štěpnička – Sukup, Kopčil, P. Spazier, M. Spazier – Crla (83. Kmeť), Šálek (78. Zapletal), Pacl, Válek – Režný (67. Švrček), Kobylík.