Lipov na soupeře, který přijel bez náhradníků pouze v jedenácti lidech, vletěl a poprvé udeřil už ve 2. minutě. O deset minut později se znovu prosadil Červenka. Když po půlhodině hry přidali další trefy Škopík s Mlýnkem, bylo o vítězi definitivně rozhodnuto. Oslabené Dubňany odpor nekladly. Před odchodem do kabin ještě stačil zkompletovat hattrick Červenka.

Také druhá půle nabídla divákům pět branek a také stejné střelce jako v první části utkání. Aktivní Červenka přidal na začátku druhého poločasu další dva góly. Výtečného forvarda Sokola doplnil Mlýnek, jenž se prosadil v 65. a 80. minutě. Výhru Lipova zpečetil sedm minut před koncem Škopík.

Přesvědčivou výhru si ve druhém kole okresního poháru připsaly také Svatobořice. Spartak zvítězil na hřišti milotické rezervy 6:1. Venku uspěl i Starý Poddvorov, který vyhrál v Ježově 3:0. Favorit zaznamenal všechny góly v prvním poločase.

Dál jde také Hrubá Vrbka. Celek z Horňácka si před vlastním publikem poradil s béčkem Rohatce. Loňský finalista sice po prvním poločase a rychlé brance Jiřího Jüstela vedl 1:0, ale bojující domácí hráči výsledek po změně stran otočili. K obratu zavelel Stanislav Horák, vyrovnání obstaral Petr Prášek a postup Hrubé Vrbky stvrdil Martin Janás.

Venku neuspěly ani Nenkovice. Sokol nezvládl duel v Čejkovicích, kde prohrál vysoko 0:4. Tým vedený koučem Jaroslavem Flíčkem poslal do vedení Pavel Hnidák. Ten v 65. minutě zvyšoval už na 3:0. Další branky vítězů vstřelili Burian se Švehlou.

Ani vedení 3:1 k postupu do čtvrtfinále nestačilo Žeravicím. Domácí tým vedl nad Strážnicí po úvodní části už 3:1, ale nakonec odcházel ze hřiště jako poražený. Obrat Jiskry řídili Tomeček s Lípou. Oba fotbalisté zaznamenali po dvou gólech.

Velké překvapení se ve středu zrodilo v Suchově. Výtečně hrající domácí vedli nad ambiciózními Kozojídkami v 51. minutě už 5:0. Hosté sice ve druhém poločase odvrátili ostudu, když třemi brankami výsledek zkorigovali na přijatelných 5:3, ale postup jim unikl. Hráčem zápasu byl suchovský středopolař Marek Zemčík, který se blýskl hattrickem.

V poháru skončil i Kostelec. Celku z Kyjovska se v úvodu sezony nedaří, což potvrdil i duel v Násedlovicích. Morávii poslal do vedení ve 39. minutě Zdeněk Baják. Hosté sice dokázali v závěru první půle výsledek otočit, když se v krátkém sledu prosadili Talaš s Hrbáčkem, ale domácí si vedení vzali po přestávce zase zpět. Na 2:2 vyrovnal krátce po změně stran Pokorný, druhý obrat v zápase dokonal Baják.

Okresní pohár, 2.kolo –

Vlast Ježov – TJ Starý Poddvorov 0:3 (0:3), 25. Pavel Bařina, 40. Radek Surovec, 41. Josef Sobotka.

Horňácko Hrubá Vrbka – Slavoj Rohatec B 3:1 (0:1), 55. Stanislav Horák, 65. Petr Prášek, 76. Martin Janás – 3. Jiří Jüstel.

1. FC Čejkovice – Sokol Nenkovice 4:0 (2:0), 8. a 65. Pavel Hnidák, 30. Michal Burian, 68. Miroslav Švehla.

Sokol Žeravice – Jiskra Strážnice 3:4 (3:1), 10. Miroslav Glos, 20. Jiří Šik, 35. Lukáš Farmačka – 13. a 71. Milan Tomeček, 47. a 70. Tomáš Lípa.

FK Suchov – SK Kozojídky 5:3 (3:0), 7., 44. a 48. Marek Zemčík, 36. a 51. Vlastimil Sobek – 56. Jiří Vítek, 62. Lukáš Šedý vlastní, 87. Ondřej Kuryviál.

Morávia Násedlovice – SK Kostelec 3:2 (1:2), 39. a 76. Zdeněk Baják, 48. Petr Pokorný – 44. Oldřich Talaš, 45. Petr Hrbáček.

Sokol Lipov – Baník Dubňany B 10:0 (5:0), 2., 12., 43., 54. a 60. Lukáš Červenka, 33., 65. a 80. Radek Mlýnek, 30. a 83. Patrik Škopík.

Agro Milotice B – Spartak Svatobořice 1:6 (1:2), 18. Snopek – 2. a 15. David Lunga, 50. a 55. Robin Valenta, 60. Stanislav Pekárek, 70. Zdeněk Pazderka.