Ve třech víkendových zápasech nastříleli devatenáct gólů. Ze Vnorov jde strach. Moravany, které za týden rozjeté Agro v prvním kole okresního přeboru vyzve, musí mít před celkem z Veselska respekt.

„Je pravda, že se nám v přípravě daří. Ale zase bych to nepřeceňoval. Vždyť minulý týden jsme prohráli s Mokrým Hájem 2:4," uvedla opora Vnorov Marek Janoušek. Bývalý hráč Vracova a Blatnice je pořád na marodce, a tak s vedením prvního týmu pomáhá hlavnímu kouči Miroslavu Čajkovi.

Na turnaji v Tvarožné Lhotě dostali příležitost hráči rezervy i dorostu. „Protože máme hodně kluků na dovolené nebo na marodce a v sobotu jsme hráli pohár, dostali příležitost mladíci. Musím říct, že mě mile překvapili. Všichni fanoušci, kteří do Tvarožky přijeli, museli být s jejich výkonem spokojení," pronesl Janoušek.

Vnorovy chtějí v nadcházejícím ročníku zapomenout na nepovedenou poslední sezonu a i s navrátilcem Janulíkem touží po vyšších příčkách. „Každopádně chceme hrát dobrý fotbal a vyhnout se bojům o záchranu. Věřím, že letos budeme hrát nahoře," přeje si Janoušek.

V horní polovině tabulky by rád hrál i Kněždub. Účastník první B třídy však v letní přestávce přišel o několik stabilních hráčů. „Janulík se vrátil do Vnorov, Lukáš je pořád v Americe. Káčerek zase odjel na půlroční misi do Afgánistánu. U armády je i Martin Durna, který byl převelen z Bučovic do Prahy. V létě u nás skončil i Radomír Kaizar," informoval kouč Kněždubu Libor Grabec.

Ten má ale největší starosti s brankářským postem. „Je pravda, že tento post mě momentálně nejvíce tíží," přiznal Grabec. „Brankář Hudeček totiž čeká rodinu a nevím, jak to s ním dál bude," pokračoval. „Další gólman, se kterým jsem počítal, Tomáš Hlahůlek si na dovolené zranil koleno a bude dlouhodobě mimo hru. Takže máme pouze mladého Konečného," dodal.

Vedení Sokola se naopak domluvilo se záložníkem Tvarožné Lhoty Tomášem Durnou, ze stejného klubu se vrátil i Ondřej Eliáš. Šanci v přípravě dostali i mladíci z dorostu Nejedlík se Šurkalou.

Kněždub se zúčastnil dvou pohárových turnajů. Před týdnem obsadil v Hroznové Lhotě třetí příčku, v neděli skončil v Tvarožné Lhotě druhý. „Herně to nebylo špatné. Hlavně proti Hroznovce jsme odehráli velmi dobrý zápas. Těší mě, že jsme našli vhodný post pro Vlastu Klimka, který teď nehraje typického útočníka, ale více se zapojuje do hry záložníků," prozradil Grabec.

Jeho tým má před sebou páteční přípravný duel v Kozojídkách a nedělní generálku ve Velké nad Veličkou.

Mnohem větší starosti mají funkcionáři v Tvarožné Lhotě, kde mužský fotbal po skončení poslední sezony málem skončil. „Situace je velmi složitá. Soutěž jsme ani nechtěli přihlásit. Nakonec se mi podařilo několik hráčů sehnat. Věřím, že to postupem času dáme trochu dohromady," řekl jednatel Tvarožné Lhoty František Vaculka.

Dlouholetý funkcionář vede značně oslabený tým společně s Rostislavem Štípským. „Jiného trenéra bohužel nemáme," řekl Vaculka.

Tvarožku v létě opustilo trio opor. Durna odešel do Kněždubu, s Vítkem se domluvily Kozojídky a Mičku uvolnil klub do Strážnice. „Nemělo cenu nikomu v odchodu bránit. Kluci u nás hrát nechtěli, postavili nás před hotovou věc," pronesl Vaculka.

Nově rodícímu týmu se v přípravě vůbec nedaří. Tvarožná Lhota prohrála oba zápasy na pohárovém turnaji v Radějově i přípravné duel s Uherským Ostrohem a Moravským Pískem. Na remízu nedosáhl celek hrající okresní přebor ani na domácím klání. „Proti Vnorovům a Radějovu už to bylo lepší. Pořád ale děláme hrubé chyby. Navíc na každou branku se neuvěřitelně nadřeme," lamentoval Vaculka. Ten musí počkat, až mu na svazu zaregistrují nové hráče, kteří několik let fotbal nehráli.

Pohárový turnaj Tvarožná Lhota 2012

Semifinále: Kněždub – Radějov 4:1, Tomáš Durna 2, David Garbec, Zdeněk Rýpar – Paška. Tvarožná Lhota – Vnorovy 0:2 (0:2), Zdeněk Chudík 2

O 3. místo: Radějov – Tvarožná Lhota 3:1 (2:0), Branky: Můčka 2, Paška – Křižan

Finále: Vnorovy – Kněždub 4:3 (3:1)

Branky: Petr Procházka, Zdeněk Chudík, Josef Studnička, Luděk Bittner – nehlášeno