Nedělní duel nabídl na Zelničkách zajímavou podívanou. Diváci kromě šesti branek viděli i tři pokutové kopy. Jednu penaltu Slovák proměnil, další stejně jako na druhé straně Paták zahodil.

„Divákům se musel zápas líbit. Na našem výkonu se bohužel projevila absence opor. Náhradníci mě sice nezklamali, ale špatně nám zahráli krajní obránci. Nejen po jejich chybách jsme dostali laciné branky," uvedl kouč Traubenu Josef Pavlica.

Ten se musel v úvodním jarním duelu obejít bez potrestaných hříšníků Bíly a Petra Lipčíka. Šanci proti lídrovi soutěže tak dostali hráči z béčka.

Vracov měl od začátku mírnou převahu a vypracoval si více šancí. Domácí ohrožovali brankáře jen sporadicky. Hosty poslal do vedení Kratina, který zblízka přehodil domácího gólmana Juráska.

Favorit se ovšem dlouho neradoval. Penaltu nařízenou za faul Herzána na Falešníka proměnil Slovák.

Následně zahrávali po nedovoleném zákroku Lipčíka na Čožíka pokutový kop i Vracovští. Paták ovšem na Juráska nevyzrál a dorážka Kotáska skončila nad.

Vedoucí tým byl i nadále aktivnější. Kratinova bomba z pětadvaceti metrů skončila na tyči. Konstrukce branky pomohla Hroznovce i po rohovém kopu Červinky.

Druhý gól Vracova přidal ve 31. minutě Loprais. Elitní okresní kanonýr se trefil po Patákově elegantním průniku z levé strany.

Bojující domácí dokázali i podruhé srovnat. Falešník prošel na začátku druhé půle středem hřiště do vápna a nedal Pelíškovi šanci. Blízko gólu byl po hodině hry Paták. Posila ze Bzence si po centru zpracovala na penaltě míč, ale zblízka střílela pouze do náruče domácího gólmana.

Rozhodující moment utkání přišel až v 69. minutě. Kudlík přiťukl míč hlavou Patákovi, ten obloučkem za obranu vyslal Lopraise, který chytře přehodil Juráska. Vracovský forvard následně definitivně zlomil odpor protivníka, když po Kudlíkově přiťuknutí bombou bez přípravy završil hattrick.

Hroznová Lhota mohla zápas ještě zdramatizovat, ale Slovák druhou penaltu neproměnil. V závěru zápasu si Vracov vítězství pohlídal. „Jsme spokojení. Každé výhry si ceníme. Domácí se snažili, ale do žádné vyložené šance jsme je nepustili," uvedl asistent hostujícího kouče Antonín Pištěk. Za Vracov nastoupil i stoper Lukáš Říha, který přišel na hostování ze sousedního Bzence.

Mladý zadák nahradil zraněného mazáka Chovance a svým výkonem přispěl k další výhře. Nedělní duel nedohrál pro zranění Lukáš Lipčík. „Vypadá to, že nám ve velké bude chybět," dodal Pavlica.