Se ztrátou sedmi klíčových fotbalistů se při svém návratu na lavičku FC Veselí musí vypořádat nový trenér Zdeněk Lorenc.

„Pracujeme na příchodech několika nových hráčů. Některé už máme vyhlédnuté. Zatím ovšem není nic jistého, takže konkrétní jména zveřejňovat nebudu,“ sdělil Zdeněk Lorenc. Nejvíce bude veselský oddíl postrádat zkušené hráče, kteří dokázali tým v důležitých chvílích podržet. „Budeme se snažit je nahradit co nejlépe. Momentálně není jasné, kdy se nám to podaří. Možná za měsíc, možná za půl roku. Příchod hráčů také závisí na oslovených klubech, jestli nám vytipované fotbalisty uvolní. Chce to čas,“ vysvětluje Lorenc.

Jako svůj nejbližší cíl si nový veselský lodivod určil stabilizaci kádru, což jistě nebude lehký úkol. „Hlavně chci tým ustálit a předvádět s ním dobrý fotbal, se kterým bychom konkurovali ostatním mužstvům,“ pokračuje zkušený kouč.

Letní příprava fotbalistům Veselí nad Moravou začne během tohoto týdne a hráče kromě tvrdých tréninků čekají také první přípravné utkání, která prověří jejich aktuální formu. „Nyní budu muset pokračovat v práci svého předchůdce a v zimní přestávce si již připravím hráče podle svého,“ objasňuje Lorenc. Ten se mimo jiné těší také na veselské fanoušky. „Mám na ně jen dobré vzpomínky. Působil jsem na lavičce Veselí nad Moravou již před čtyřmi pěti léty a byli skvělí,“ dodal Lorenc.

Veselský fotbalový oddíl čekají změny nejen na soupisce, ale i v organizaci. „Před novou sezonou přecházíme pod občanské sdružení,“ uzavřel sekretář klubu Jaroslav Trbušek.