Sportovně-technická komise totiž utkání 16. kola první B třídy, které skončilo těsnou výhrou Lovčic 2:1, nejspíše zkontumuje ve prospěch celku z Břeclavska. Důvod? Za domácí tým nastoupil zmiňovaný Tomáš Maniatis, kterému v Lovčicích 31. prosince 2015 skončilo hostování ze Slovácka a na jaře tak za ně hrál neoprávněně.

STK navíc provedla zpětnou kontrolu a zjistila, že Tomáš Maniatis nastoupil i v dalších dvou jarních duelech. Ty ale Lovčice prohrály, takže Hovorany i Křepice si pouze o něco vylepší skóre.

Hráči Lovčic si alespoň zvedli náladu v Žarošicích, kde po velmi dobrém výkonu zvítězili 3:2.

Hosté, kteří hráli celý zápas v deseti, nedělní duel rozhodli dvěma brankami v prvním poločase., pojistku přidal v závěru Petr Vacula.

Žarošicím kontaktní góly Petra Sychry a Pavla Konečného k dalším bodům nestačily. „Je to škoda. Chtěli jsme doma potvrdit předcházející výsledky a soupeře v tabulce přeskočit, bohužel se nám to nepovedlo," uvedl žarošický kouč Jiří Maleňák.

Domácí šli do derby bez zraněného gólmana Chromého. Místo v brance tak zaujal zkušený Stanislav Holub. Lovčice nedaly dohromady ani základní jedenáctku, a tak v Žarošicích nastoupily v deseti. „Musím uznat, že Lovčice hrály vzadu kompaktně a velmi zkušeně. Byl to zatím nejlepší soupeře, se kterým jsme na jaře hráli. Zápas i v deseti po taktické i fotbalové stránce zvládly velmi dobře. Věděli, co a jak mají hrát. Hostující hráči se v obranné fázi dobře doplňovali, měli jsme problémy se prosadit," přiznal Maleňák.

Hosté začali vlažně, soupeř ale vyložené šance neproměnil. Nejprve se před brankářem Láníkem dvakrát zjevil Drmela, který ale zblízka pálil nepřesně. Vzápětí Sychra mířil do tyče. „Začátek byl rozhodující. Pokud bychom proměnili šance a vedli, zápas bychom vyhráli," míní Maleňák.

Lovčice ovšem nepříjemné chvíle přečkaly a v 7. minutě nečekaně udeřily. Šprta dostal balon za obranu a trefil přesně šibenici Holubovy svatyně. „Byla to první střela na naši branku. Branka nás trochu srazila," řekl Maleňák.

Zaskočené Žarošice se herně soužily. Naopak hosté tvrdě trestali chyby protivníka. Na 2:0 zvyšoval po rychle rozehraném trestném kopu Petr Kyněra. Ten se prosadil křížnou střelou.

Lovčice měly dál navrch. Vacula šel sám na Holuba, udělal mu kličku, ale vracející se Luskač na poslední chvíli odvrátil balon do bezpečí.

Domácí se do vyložených šancí dostávali jen složitě. Šanci na zvrat oživil až v 72. minutě Sychra, který snížil. Žarošičtí fotbalisté vycítili šanci, v závěru však potřetí inkasovali a bylo rozhodnuto. Tři body Lovčicím pojistil hlavičkující Vacula.

Trefa Konečného z nastaveného času přinesla jen kosmetickou úpravu ve skóre. Žarošice poprvé na jaře vyšly naprázdno, naopak Lovčice konečně utnuly nepříznivou sérii porážek.