Celek z Kyjovska proti rivalovi z Uherskohradišťska nezklamal. Hlavně ve druhém poločase si Lovčice vytvořily územní převahu i šance. Ve finální fázi a koncovce se však svěřenci hrajícího trenéra Fotise Maniatise stále trápí. Zlepšení nepřinesl ani duel s Osvětimany, za které nastoupili i hráči z Hodonínska, Adam Zálešák, Filip Trávníček, Ondřej Zýbal, Robin Dobeš, David Exel nebo Marek Žandovský.

„Zápas s Osvětimany byl podobný utkání s Mokrým Hájem. Stejně jako před týdnem jsme dobře kombinovali, ale znovu jsme udělali zbytečně chyby, které soupeř potrestal.

Pokud se na umělé trávě dostanou rychle dvě branky, těžko se výsledek otáčí. Ve druhém poločase jsme si vytvořili šance na vyrovnání, ale v koncovce se trápíme," uvedl kapitán Lovčic Roman Šimeček.

Ten se v úvodu sobotního utkání nestačil divit. Po chybách gólmana Jankoviče zajistil Osvětimanům dvoubrankový náskok kanonýr Zýbal. Bývalý forvard Vracova a Kyjova mohl dát v prvním poločase i více branek, ale skóre se již nezměnilo. I Lovčice si v úvodní části vypracovaly několik slibných příležitostí, ale žádná z šancí se neujala.

Maniatis a spol. po přestávce zvýšili úsilí a ve druhém poločase několikrát udeřili. Vacula, který hraje v Rakousku, nejprve napálil tyč a následně hlavičkoval po standardní situaci do břevna. Konstrukce branky jednou pomohla i Lovčicím. Trestný kop Křemečka skončil na levé tyči.

Čestný úspěch účastníka jihomoravské první B třídy zaznamenal v závěru Přikryl, který s přehledem proměnil pokutový kop. „Je to škoda, už bychom měli něco uhrát," pravil Šimeček. „Ve druhé půli jsme hráli do plných, Osvětimany pouze bránily a nakopávaly dlouhé míče dopředu. My se dokážeme dostat před pokutové území protivníka, ale balon se nám okamžitě vrátí. Přitom akci dobře vykombinujeme," přidal bývalý druholigový fotbalista.

I ve hře Osvětiman byla k vidění spousta nepřesností a zbytečně zkažených přihrávek. „Jsme v hrubé přípravě a hra není optimální. Nohy ztěžknou. Navíc jsme byli oslabení o dva defenzivní hráče," uvedl trenér druhého týmu zlínské první B třídy Vlastimil Filásek.

Podle něj konečný výsledek odpovídal dění na umělém trávníku. „Bylo to vyrovnané střetnutí. Herně jsme lepší nebyli, ale šancí jsme měli o něco víc," pronesl Filásek. „Výhru nám nabídl soupeř sám. Při lepším řešení finální fáze jsme mohli nějakou branku přidat. I Lovčice ale měly šance," přidal zkušený kormidelník.

Osvětimany mají zcela opačné starosti než Lovčice. Zatímco celek z Kyjovska bude hrát na jaře o záchranu, Filáskova parta chce potrápit v boji o postup vedoucí Strání. „Bohužel zápasy s ním jsme absolutně nezvládli. Pokud se v zimě neoslabí, náskok si udrží," říká bývalý kouč Kyjova.

Ten by i za pomoci hradního kancléře a podnikatele Vratislava Mynáře získal v zimě dvě posily. „Některé hráče máme v hledáčku. Nechceme však jít přes mrtvoly. Každopádně s panem Mynářem jsme se domluvili na příchodu dvou hráčů. Další dva by měli přijít v létě," dodal Filásek.

V dalších zápasech skupiny A prohrály Bukovany s Koryčany 0:4 a Hovorany zdolaly po velmi dobrém výkonu Mokrý Háj 3:2. Dvě braky vítězů zaznamenal Ondroušek, jeden gól dal Hudec.

V čele skupiny B jsou Svatobořice, které porazily Nížkovice 2:0. Šest bodů má i kyjovský dorost. Ten si poradil ve druhém kole se Sobůlkami. Poslední jsou naopak Šardice. Účastník třetí třídy skupiny A nestačil na Bohuslavice,kterým podlehl 1:2.

Zimní turnaj v Kyjově, 2. kolo

Skupina A: Koryčany – Bukovany 4:0 (3:0), Lysko 2, Koval, Kroutilík. Lovčice – Osvětimany 1:2 (0:2), Přikryl z penalty – Zýbal 2. Mokrý Háj – Hovorany 2:3 (1:2), Rehák, Pobuda – Ondroušek 2, Hudec.