Lovčice se nejlépe ze všech čtrnácti týmů první B třídy vypořádaly s absencemi, zraněními i dalšími okolnostmi. I když v některých střetnutích nebyla hra ambiciózního nováčka ideální, nenašly Lovčice v dosavadním průběhu soutěže přemožitele. Ze čtyřiadvaceti zápasů devatenáct vyhrály a pouze pětkrát remizovali. Porážku svěřenci kouče Jiřího Chromého letos nepoznali.

„Nejhůře jsme na tom byli na začátku sezony, kdy jsme klopýtli v Kněždubu a doma s Miloticemi. Po třech kolech jsme měli pouze pět bodů. Kluci se s tím ale dobře vyrovnali a tvrdě šli za svými cíli," pronesl Fric. Ten před mančaftem ani na veřejnosti o postupu nikdy nemluvil. „Samozřejmě jsme chtěli s kvalitním týmem první B třídu, což se nám v předstihu podařilo," řekl Fric.

Definitivní rozuzlení ohledně postupu do první A třídy padlo až těsně před zápasem s Mikulovem. Šéf klubu se pobavil s hráči a pak definitivně vyřkl svůj ortel. „Zůstáváme v první B třídě. Důvodů k tomuto rozhodnutí máme hned několik," řekl Fric. „Lovčice jsou malá obec a podle mě je první B třída zcela dostačující. Dalším důvodem je snaha o rekonstrukci celého areálu a výstavby kabin. Chceme otočit hřiště, což je záměr letošního roku. Takže zatím ani nevíme, kde budeme na podzim hrát," pokračuje šéf Lovčic, který v týdnu absolvoval tři jednání. „Nic jsme netajili. Opravdu jsme do poslední chvíle nevěděli, jakou soutěž přihlásíme," pravil Fric.

Ten dal i na názor samotných hráčů. „V kabině jsme se sešli hodinu a půl před zápasem. Většina týmu, asi pětasedmdesát procent, chtěla zůstat v první B třídě. V pondělí přihlásíme první B třídu," prozradil Fric, který chceme udržet tým pohromadě a navíc ho vhodně doplnit.

„K nějakým změnám v kádru určitě dojde. Zajdák kvůli pracovním povinnostem v Německu u nás končí. Proto bude potřeba tým doplnit," řekl Fric.

Pokud plány s rekonstrukcí areálu vyjdou, budou hrát Lovčice na některém z okolních stadionů. „Předběžně jsme se domlouvali se dvěma kluby. S jedním oddílem už jsme se domluvili. Ještě ale není nic jistého a já nechci předbíhat," pravil Fric, který bude do dvou týdnů vědět, zda se v Lovčicích bude otáčet hřiště a stavět nové kabiny. „Obec tuto záležitost podporuje. Čekáme, jestli nám vyjdou nějaké dotace," dodal Fric.