„První místo bylo naším cílem. Přestože jsme v sezoně měly výpadky a hlavně na domácím hřišti jsme několikrát zaváhali, tak jsme si první místo za poctivou práci, kterou mužstvo v celé sezoně odvedlo, zasloužili. Věřím, že Hodonín nebude dělat ostudu ani ve vyšší soutěži,“ říká známý pětašedesátiletý kouč.

Lepší tečku za letošní divizní sezonou jste si asi ani nemohl přát. Souhlasíte?

Ano. Vyšlo to tak, jak jsme asi ani nedokázali představit. Nicméně hlavně k výkonu naší defenzivy mám značné připomínky. Nejenom, že jsme dva góly dostali, ještě jsme soupeře pustili do dalších dvou šancí, což je moc. Na druhé straně musím hráče pochválit za to, že i za rozhodnutého stavu šli za dalšími góly. Nakonec se zrodil výsledek, který já snad ani nepamatuji. Nevybavuji si, že bych někdy v mistrovském zápase vyhrál takovým rozdílem. Takže konec dobrý, všechno dobré (úsměv).

Věřil jste, že by vedoucí Uherský Brod mohl doma zaváhat se Slavičínem?

Ano, věřili jsme tomu.

Už víte, zda budete v Hodoníně pokračovat i v další sezoně, nebo jste o budoucnosti ještě nepřemýšlel?

S vedením klubu jsem domluvený, že rok ve třetí lize ještě Hodonínu pomohu. Samozřejmě MSFL je náročnější soutěž než divize. Věřím, že se mi v další sezoně podaří vychovat nástupce, kteří v Hodoníně trenérskou štafetu potáhnou dál, a že budou zárukou toho, že se tady bude hrát dobrý fotbal na ligové úrovni dlouhou dobu.

Dozná kádr hodně změn?

Samozřejmě nějaké změny budou. My jsme se na jaře přesvědčili, že někteří hráči na divizi sotva stačí, takže na třetí ligu by to asi bylo málo. Už jsme provedli předběžnou selekci. V mužstvu musí dojít k řadě změn. Do áčka posuneme čtyři nebo pět hráčů, kteří vyšli z dorostu. U nás v přípravě dostanou šanci. Nejde ale očekávat, že budou hned v základní sestavě. Určitou energii do týmu ale jistě vnesou.

Nosíte v hlavě nějaká jména, posily?

Samozřejmě už se rozhlížíme i po hráčích, kteří by ve třetí lize patřili k těm důležitějším a klíčovým. Jednáme třeba se Slováckem, které zrušilo béčko. Máme zájem především o hráče z regionu, kteří by měli ke klubu i městu vztah.

Hledáte obránce nebo útočníky?

Víme, že nás bota tlačí hlavně v defenzivě. Do obrany chceme přivést hotové fotbalisty. Přestože jsme také dali relativně dost branek, cítíme, že i na hrotu útoku potřebujeme posílit. Do budoucna nepočítáme s Pavolem Masarykem, proto musíme najít důrazného gólového hráče. Samozřejmě ještě v pátek jsme nevěděli, jak to všechno celé dopadne. Teď, když u víme, že postupujeme, musíme naplno rozjet jednání a věci ohledně doplnění kádru. Věřím, že do tří týdnů dáme dohromady mužstvo, které bude v MSFL hrát důstojnou roli.

Přemluvíte Tomáše Polácha, aby Hodonínu ještě alespoň rok pomohl jako hráč?

Je to jeden z těch hráčů, o které samozřejmě máme zájem. Chceme, aby tady pokračoval buď jako hráč nebo trenér. Už v letošní sezoně mi dělal asistenta. Věk se sice zastavit nedá, ale věřím tomu, že když se domluvíme na dalším pokračování, bude patřit k jednomu z mých pomocníků v příští sezoně.