O výsledku rozhodla závěrečná čtvrthodina. Nejprve poslal domácí tým do vedení Dalibor Koštuřík, kterému míč před odkrytou branku soupeře ideálně předložil Radim Holešinský. Vzápětí si oba aktéři role vyměnili a střídající Holešinský zvyšoval z podobné pozice na 2:0. Druhý tým krajského přeboru a jeden z hlavních aspirantů na postup do divize dokázal už pouze snížit, když míč za brankovou čáru dotlačil důrazný Lukáš Černý.

Více se toho na umělé trávě Pod Búdama v sobotu odpoledne nestalo. „Byl to těžký zápas. Jsme na začátku přípravy a vždycky nám někdo schází. Výhra byla spíše utrápená, ale i taková někdy potěší. Každopádně je to povzbuzení do dalších tréninků a zápasů," uvedl mutěnický kouč Petr Zemánek, který proti Morendě postrádal obránce Vydařilého a záložníka Hromka.

Zdaleka kompletní ale nebyli ani Brňané. Moravská Slavia přijela na Slovácko bez futsalových reprezentantů nebo kapitána Veselého. „Chybělo nám asi pět kluků," hlásil hostující brankář Lukáš Maňák.

Jednadvacetiletý gólman na podzim chytal za Bzence, ale v jarní části sezony bude hájit barvy jiného účastníka krajského přeboru. „Byla to docela náhoda. Taťka zavolal známému a dal mu echo, že bych chtěl jít do Brna. Tak se mi ozvalo několik klubů, mezi nimi byla i Morenda," vyprávěl Maňák.

Rodák z Kozojídek, který fotbalově vyrostl ve Slovácku, se do Brna nestěhuje pouze za fotbalem, ale hlavně za prací a životními zkušenosti. „Chci se postavit na vlastní nohy," říká šikovný gólman.

Maňák odchytal za Moravskou Slavii druhé utkání. S třetiligovou Líšní Morenda prohrála 1:4, Mutěnicím podlehla rozdílem jedné branky. „V obou zápasech jsem si docela zachytal. S Líšní to byl ale jiný fofr," přiznal talentovaný brankář.

Proti vinařům podal Maňák velmi dobrý výkon. Slovácký celek si v prvním poločase vypracoval několik vyložených šancí. Tu největší spálil Marcel Čepil, který postupoval po vystihlé malé domů sám na brankáře. Vysoký gólman domácímu útočníku tutovku parádním zákrokem zneškodnil. Před brankou protivníka selhali i Trávník a Kupčík.

Hosté v poli byli soupeři z vyšší soutěže rovnocenným protivníkem. Tolik tutovek jako domácí ale neměli. „Koncovka nám dlouhodobě dělá problémy. Od toho se pak všechno odvíjí. Góly jsou koření fotbalu. Navíc pokud se dostaneme do vedení, zklidníme se a můžeme hrát svoji hru. Takto se po neproměněných šancích trápíme," pronesl Zemánek.

Vinaři měli i ve druhé půli slušní příležitost ke skórování, ale Lamáček ani nadvakrát neprotlačil balon přes hradbu těl a gólem neskončila ani šance střídajícího Holešinského.

Rychlonohý fotbalista vyrovnanou druhou část oživil nejen pohybem, ale i důraznou hrou.

Byl to právě Holešinský, kdo se podílel na obou brankách Mutěnic. Vedoucí gól opora Mutěnic připravila mazáku Koštuříkovi a druhý sama dala. V té době už brněnskou svatyni nestrážil vystřídaný Maňák, ale jeho zkušenější kolega. Kontaktní branka Morendy přišla pozdě. „Moravské Slavii chybělo několik hráčů, přesto u nás předvedla velmi dobrý výkon. Brněnský tým je na tom kombinačně velmi dobře. Ukázal, že právem okupuje přední příčky krajského přeboru," prohlásil Zemánek.

Jeho tým v sobotu čeká další brněnský soupeř. Vinaři se v domácím prostředí utkají tentokrát s Bohunicemi.

Přípravný fotbal

FK Mutěnice – Moravská Slavia Brno 2:1 (0:0)

Branky: 79. Dalibor Koštuřík, 83. Radim Holešinský – 87. Lukáš Černý.

Rozhodčí: Ševela – Vymyslický, Januszica.

Diváci: 60.

Mutěnice: Horecký (31. Šupa, 61. Kratochvíla) – Koplík, Varmuža, Kupčík (46. Hanák), Chromeček – Trávník (46. Holešinský), Bíza, Benešovský, Lamáček – M. Čepil (70. J. Čepil), Koštuřík.