Mogul si těsnou výhrou udobřil po debaklu v Otnici věrné příznivce. Naproti tomu Mikulčice znovu vyšly střelecky i bodově naprázdno.

„Myslím, že jsme byli herně lepší a aktivnější, proto jsme vyhráli zaslouženě. Soupeř nehrál v poli špatně, ale na naši branku vystřelil pouze dvakrát. Nám pomohly střídání," uvedl krátce po utkání domácí trenér Zdeněk Bobot.

Ten měl v hodovém utkání velké starosti se složením základní sestavy. Při rozcvičce se zranil obránce Grufík, se zdravotními problémy odehráli důležitý duel i Bařák s Nedvědem.

„I přes nepovedené výsledky to nijak nehrotíme. Hrajeme na to, na co máme a sázíme hlavně na vlastní odchovance," říká Bobot.

Do sestavy Mikulčic se po delší době vrátil uzdravený stoper Pitzinger, který společně s kolegy z obrany odolával nájezdům vacenovických hrá­čů.

Mogul byl v prvním poločase nebezpečnější, ale šance Kratochvíly, střela Šrédla a rána Korčáka gólem neskončily. Vacenovice pořádně zahrozily až v závěru úvodní části, ale Šimeček s Nědvědem míč do sítě neprotlačili a bomba Šrédla šle vedle.

Baník svým výkonem fanoušky zklamal a v prvním poločase si žádnou slibnou příležitost nevypracoval. „Mikulčice nijak nehrozily. Směrem dopředu nebyly tak nebezpečné," uvedl Bobot.

Hostující kouč Oldřich Matůšek měl svým svěřencům o poločasové přestávce jistě co říct. „My jsme v prvním poločase žádné nasazení neměli," zlobil se trenér Mikulčic.

Obraz hry se příliš nezměnil ani po přestávce. Domácí se více tlačili do zakončení, ale přes pozorně bránícího soupeře se do vyložených šancí nedostávali. Zblokovanou střelu Šrédla vyrazil hostující brankář Kokeš na roh.

Mikulčice se sice taky snažily útočit, ale před Brodu se dostávaly spíše výjimečně a pouze na chvíli. Výjimkou byla nebezpečná střela Krejčiříka, která šla dva metry vedle.

Mogulu se v sobotu nedařily ani standardní situace. Mladík Korčák pálil z trestného kopu do zdi, kapitán Sladký zase mířil z podobné pozice těsně vedle pravé tyče.

Rozhodnutí nakonec padlo v 89. minutě. Střelu střídajícího Jakubíčka gólman Kokeš pouze ztlumil a dorážející Novotný neměl problém poslat balon do sítě.

Zatímco olejáři slavili, hosté se zlobili na asistenta rozhodčího Strmisku, který podle jejich mínění přehlédl evidentní postavení mimo hru. „Co tam byli, tak všichni řekli, že to byl ofsajd. Já jsem stejného názoru, ale k té situaci vůbec nemělo dojít. Rozhodčích já neřeším," pronesl Matůšek.

Toho mnohem více štval výkon Baníku. „Hráli jsme opravdu mizerně. Byl to ale oboustranně špatný zápas. Podobným utkáním říkám, že hrál slepý s hluchým. Domácí hráli s větším nasazením a více toužili po vítězství. Nakonec vyhráli zaslouženě," uvedl Matůšek, který neměl své svěřence za co pochválit. „Za celé utkání jsme pořádně nevystřelili na soupeřovu branku.Opravdu jsme byli mizerní. S takovým výkonem si nezasloužíme tuto třídu vůbec hrát," čertil se mikulčický lodivod.

Naopak Vacenovice si hodovou výhru užívaly. „Jsou to cenné tři body," radoval se Bobot.

1.B třída sk.C, 9. kolo

SK Mogul Vacenovice – Baník Mikulčice 1:0 (0:0)

Branka: 89. Miroslav Novotný

Rozhodčí: Seitl – Kugler, M. Strmiska

Žluté karty: Chvátal – Krejčiřík, Sládek, Veselý

Diváci: 150

Vacenovice: Broda – Kotásek, Sladký, Korčák (85. Frolec st.), Chvátal – Šimeček, V. Bařák, R. Příkazský, Kratochvíla (63. Jakubíček, 83. Novotný) – Šrédl, Nedvěd (73. Školař).

Mikulčice: Kokeš – Podrazil, Pitzinger, Sládek, Kuchárek (57. Veselý) – Herák (58. Bureš), Liščinský, Sloboda, Krejčiřík – Šimek, Šagát (76. Šimon).

Nejlepší hráči

1. Miroslav Novotný. V derby sice odehrál pouze sedm minut, ale i to mladému útočníkovi stačilo, aby hodový duel rozhodl. Šikovný mladík byl ve správný čas na správném místě. Novotného dorážka přinesla olejářům tři body a fanouškům Vacenovic příjemné hody.
2. Luděk Broda. I když neměl nestárnoucí brankář tolik práce jako před týdnem v Otnici, podal v derby spolehlivý výkon. Broda si zkušeně počítal především při dlouhých nákopech soupeře a centrech ze strany. Žádný zázračný zákrok proti Mikulčicím sice nevytáhl, ale udržel čisté konto a pomohl k Mogulu ke třem důležitým bodům.
3. Josef Pitzinger. Mikulčická obrana téměř celé utkání držela bezbrankovou remízu. Velkou zásluhu na zlepšené defenzivě měl i kapitán Josef Pitzinger, který se do sestavy Baníku vrátil po několika zápasech. Ani zkušený zadák ovšem nedokázal těsné porážce zabránit.