Rodák z Radimova má na svém kontě osmaosmdesát ligových branek. Ke vstupu mezi kanonýrskou elitu mu schází dvanáct přesných zásahů. Šance, že by na vysněnou metu někdy dosáhl, se ale rapidně zmenšila. O Masaryka není v nejvyšší slovenské soutěži zájem. „Neobdržel jsem žádnou nabídku," přiznává zkušený fotbalista, který 11. února oslaví sedmatřicáté narozeniny.

I když zkušený fovard na podzim střelecky zářil, šestnáct divizních branek ho do profesionálního fotbalu zpátky nedostalo. „Je to logické. Slovenská liga se na jaře pouze dohraje. Mužstva mají půl roku na to, aby stabilizovala kádr. O nic nepůjde," upozorňuje Masaryk.

Za titulem míří Žilina, po nečekaném odhlášení Myjavy z nejvyšší soutěže je navíc jasný i sestupují. Zbytek mužstev může být v klidu. „Bylo to velké překvapení. Dost mě to zaskočilo. Vím, jaké zázemí tam je," říká Masaryk. „Myjava je rodinný a po finanční stránce stabilizovaný klub. To vědí pouze majitelé, proč se takto rozhodli. Určitě to nebylo kvůli penězům. Z mého pohledu je to ale trošku ostuda," přidává fotbalista, který si vyzkoušel i angažmá na Kypru a v Polsku.

Závěr kariéry ovšem stráví v nedalekém Hodoníně, kam to má z rodného Radimova přes hranice patnáct kilometrů. „Vedení klubu mě přesvědčilo, abych mu pomohl k postupu do třetí ligy. Takže minimálně půl roku ještě zůstávám tady v Hodoníně," říká Masaryk.

Právě vzdálenost od domova, dobrý kolektiv a zkušený trenér pomohly dvojnásobnému nejlepšímu střelci slovenské ligy v rozhodování o budoucnosti. „Přednost dostaly děti a rodina. Po letech cestování si to mohou alespoň užívat," těší Masaryka.

Jedna z opor Hodonína se představila i ve středečním přípravném zápase proti Slovácku. Ambiciózní tým hlavně v prvním poločase držel s favoritem krok, po přestávce a prostřídání ale inkasoval další tři branky a nakonec prohrál 0:4. „Proti ligovému týmu se hrálo hůře než proti běžnému diviznímu soupeři, ale pro nás to bylo příjemné zpestření přípravy. Zápas nám nastavil zrcadlo. Ukázal nám, jak na tom na začátku přípravy jsme," povídá.

Masaryk na umělé trávě v Dubňanech odehrál pouze pětačtyřicet minut. Známý fotbalista měl největší šanci divizního lídra. Po přihrávce Sasína pálil tvrdě, ale gólman Daněk na zmrzlém terénu dobře zasáhl. „S prvním poločase jsem spokojený. Škoda obdrženého gólu. Na druhé straně musíme ocenit kvality Slovácka," říká.

Zatímco pro mladší hráče Hodonína byl úvodní přípravný duel v letošním roce svátkem a motivací ukázat se, Masaryk utkání nijak zvlášť neprožíval. „V mých letech už si nemám co dokazovat, ale chtěl jsem si zahrát proti dobrému mužstvu," přiznává a věří, že s přibývajícími zápasy a blížící se jarní částí bude forma gradovat.

„Je teprve začátek přípravy. Po herní stránce to bude lepší," ví Masaryk.

Ten ve druhé půli uvolnil místo na hrotu útoku Lukáši Čambalovi, který je v Hodoníně na zkoušce z Lanžhota.