Dvě branky záložníka Petra Hozáka zajistily favorizované Blatnici vítězství na půdě Milotic.

Domácí Agro přitom bylo v prvním poločase nebezpečnějším týmem, ovšem dva slepené góly připravily domácí o naději. Milotice tak na první letošní gól i bod čekají.

Těsně před zápasem potěšilo vedení milotického klubu bývalého brankáře a trenéra Milana Bidmona drobným dárkem. Současný lodivod Ratíškovic společně s Radkem Kundratou, který v létě odešel do Rakouska, a dvěma stovkami diváků sledovali průměrné utkání dvou zcela odlišných poločasů.

Zatímco v první půli si domácí Agro dokázalo vytvořit celou řadu brankových příležitostí, po změně stran na trávníku dominovala Blatnice. Hned v úvodu nedokázali hráči v zelených dresech dotlačit míč za Chvojkova záda. V další šanci selhal Filip Kundrata. Ten se šikovně zbavil protihráče, ale prudká střela skončila v ochranné síti. Poté se dlouho nic nedělo. Blatnice se snažila o kombinační fotbal, ale v tropickém vedru jí to zrovna dvakrát nešlo.

Až v závěru prvního poločasu vyzkoušel Nedvědického pozornost Janoušek. Na druhé straně neuspěl ani Ivo Kundrata.

„O poločasové přestávce jsem byl na hráče zlý. Oproti minulému zápasu jsme odehráli první poločas velmi špatně. Ve druhé půli jsme se naštěstí zlepšili,“ uvedl hostující lodivod Václav Chvojka.

Rozhodnutí přinesla 51. minuta. Po precizně zahraném rohovém kopu Davida Vaňka dopravil míč za brankovou čáru Hozák. „Byla tam spousta hráčů, ale podle mě to měl mít gólman. I když to bylo dobře kopnuté a těžko se na to brankář dostává,“ pravil domácí kouč Roman Nedůchal.

Tentýž hráč se pak o čtyři minuty později trefil podruhé. A bylo po zápase. Ve zbytku utkání totiž na trávníku existovalo pouze jedno mužstvo. Blatnice mohla v závěru několikrát své vedení pojistit, ale šance Vaňka, Cíchy, střely Štefánka a Janouška gólem neskončily. „Na gól se hodně nadřeme. Zahodíme strašně moc vyložených šancí. Rozhodla velmi dobře zahraná standardní situace. Druhý gól měl být potvrzen dalšími brankami. Spokojený tak jsem pouze se třemi body,“ řekl Chvojka.

V samotném závěru se Milotice sice snažily s výsledkem něco udělat, ale kvalita v útočné fázi byla tentokrát na straně soupeře. Hře Milotic chyběly hlavně klid a myšlenka.

„Byl to zápas zcela rozdílných poločasů. V tom prvním jsme měli snad sedm vyložených šancí. Kdybychom některou z nich proměnili, tak si troufám tvrdit, že Blatnice odjela bez bodu. Bohužel se to nestalo. Ve druhém poločase nás hosté potrestali. Proti kvalitnímu soupeři a za velkého vedra jsme to měli v závěru hodně složité,“ poznamenal Neduchal, který nedělal z nepovedeného vstupu do sezony žádné závěry.

„Los byl těžký, ale neděláme z toho tragédii. Říkal jsem, že budeme hrát v polovině tabulky. Hrajeme s vlastními odchovanci. Přehnané ambice nemáme,“ dodal Neduchal.

Zato hosté si před sezonou kladli vysoké cíle. Pomoct je naplnit do Blatnice přijde i Lukáš Macko, který by se měl v sestavě kvalitního týmu objevit příští týden.

Milotice – Blatnice 0:2 (0:0)
Branky: 51. a 55. Hozák
Rozhodčí: Gasnárek – Hulcký, Štipský
Žluté karty: Šeďa – David, Janoušek. Diváci: 200
Milotice: Nedvědický – Zajíc, Antoš (73. Balous), L. Holub, Šeďa – Šifel, Vaněk, Šťastný, F. Kundrata (80.Lamáček) – I. Kundrata, Hofr.
Blatnice: Chvojka – Štefánek, Vyskočil, Cileček, David - Macko, Schmeister, Hozák (75. Fermin Sanchez), Janoušek (90. Vavřík) – D. Vaněk (88. K. Vaněk), Cícha.