Vinaři budou i ve druhé polovině sezony sázet na tradiční opory a osvědčené tváře. Vedení klubu se po nových hráčích neohlíží, kouč Petr Zemánek bude v dlouhé zimní přestávce pracovat se stávajícím kádrem. „Nechtěli jsme do mužstva zasahovat. Pořád je u nás dobrá parta, která si postup vybojovala. Máme tu místní kluky nebo z nejbližšího okolí," připomíná trenér Mutěnic.

Zemánek věří, že i s podzimním kádrem se slovácký celek může v divizní tabulce posunout ještě nahoru. „Víme, že jaro bývá náročnější, my ale mužstvu věříme. Tým má svoji kvalitu," tvrdí bývalý ligový útočník, který měl na prvním tréninku v letošním roce k dispozici dva gólmany a šestnáct hráčů do pole.

Zimní příprava FK Mutěnice
- Sobota 24. ledna: Dunajská Lužná (14.00)
- Sobota 31. ledna: Moravská Slavia Brno (14.00)
- Sobota 7. února: Tatran Bohunice (14.00)
- Sobota 14. února: Ivančice (14.00)
- Sobota 21. února: MSK Břeclav (14.00)
- Sobota 28. února: Inter Bratislava (14.00)
- Sobota 7. března: Gbely (14.00)
- Sobota 14. března: Slavičín (14.00)

Mutěnice odehrají všechny přípravné zápasy v domácím prostředí na umělé trávě Pod Búdama

Kouč Mutěnic postrádal pouze brankáře Horeckého a univerzály Chromečka s Benešovským. Přípravu nezahájil útočník Luděk Baťa, který kvůli pracovním povinnostem nejspíše zůstane v Lovčicích.

Hostování v Dolních Bojanovicích skončilo Jiřímu Kotovi a Pavlu Hanákovi. O místo v kádru se popere i mladý brankář Filip Kratochvíla, který na podzim působil v Hovoranech. Zcela fit je obránce Jakub Čepil.

Vinaři budou v zimních měsících trénovat třikrát v týdnu. V úterý budou Koštuřík a spol. chodit do tělocvičny, ve středu a v pátek pak budou makat pod osvětlením na umělé trávě. „Máme to tak zaběhnuté," uvedl Zemánek. „Kluci jsou amatéři, mají své zaměstnání, chodí do školy. Pro mě je důležité, že ty tři dny chodí pravidelně," přidává.

Součástí zimního drilu bude i osm přípravných zápasů. Vinaři všechna utkání odehrají v domácím prostředí. „Pro nás je to obrovská výhoda, ušetříme náklady a nemusíme nikam cestovat," pravil Zemánek.

Jeho tým se utká třeba s Moravskou Slavií Brno, Bohunicemi, Ivančicemi, Břeclaví, Interem Bratislava nebo Slavičínem.

Právě duely se silnými týmy budou dobrou průpravou na těžké jarní boje. Mutěnice půjdou do jarních odvet s dvaadvaceti body v kapse a z devátého místa. „Na to, že jsme byli nováčkem a většina hráčů hrála tak vysokou soutěž poprvé, tak to nebylo úplně špatné," míní Zemánek.

Ke spokojenosti mu však něco schází. „Měli jsme našlápnuto na lepší umístění, v tabulce jsme měli být výš," dobře ví kouč Mutěnic.

Celek z Hodonínska sice vstoupil do sezony skvěle a po čtyřech kolech se držel mezi nejlepšími týmy, ale dva domácí debakly s Otrokovicemi a Velkým Meziříčím a značně nepovedený závěr celkový dojem z podzimní části hodně pokazily. „V posledních třech kolech jsme nezískali ani bod a nedali žádný gól. Rázem jsme se ocitli tam, kde jsme nechtěli být. Blíže máme ke konci tabulky než k předním příčkám, což nám trochu svazuje ruce i nohy," pronesl Zemánek.

Podle něj vinaři několikrát zaplatili ve vyšší soutěži nováčkovskou daň. „Mezi přeborem a divizí je obrovský rozdíl. Téměř každé mužstvo má navíc v kádru hráče s ligovými starty, kdežto my máme mladý tým a kromě útočníka Koštuříka nám schází zkušenosti," přemítá Zemánek.

Ze dvou nepříjemných porážek 1:6 ale tragédii nedělá. „Možná takové facky k něčemu byly. Vědu jsme z nich nedělali, i když pro mě, hráče, diváky i vedení byly hodně nepříjemné," uvedl mutěnický lodivod, který si myslí, že některé domácí duely hráčům nevyšly spíše po psychické stránce. „Zkraje utkání jsme nedali šance a místo toho, abychom šli do vedení, tak jsme prohrávali," připomněl Zemánek. „Snad jsme se z toho poučili. Kluci si musí uvědomit, že už to nepůjde tak snadno jako v krajském přeboru," doplnil.

Výkony i výsledky slováckého celku byly v první polovině sezony jako na horské dráze. Po výprasku přišla nečekaná výhra, před vlastním publikem zase zbytečná ztráta. „Na podzim se nám hrálo venku lépe než doma. Nevím, z jakého důvodu, vždyť diváci na hráče nevyvíjí až takový tlak. Každý soupeř u nás však hrál ze zabezpečené obrany, čekal a spoléhal na brejky. My jsme ovšem v těch zápasech, které jsme nezvládli, měli dost šancí na to, abychom je rozhodli ve svůj prospěch," dodal Zemánek.