První ročník Memoriálu Jana Ščevíka byl v sobotu k vidění na hodonínském fotbalovém hřišti v Rybářích. Turnaje se zúčastnila čtveřice týmu, tvořená převážně z kamarádů a známých již zesnulého fotbalisty.

„Tento turnaj je na počest dlouholetého hráče okolních mužstev, která se na jeho memoriálu předvedla. Byly to týmy Old Boys Dolní Bojanovice, Bombarďáci Hodonín, Old Boys Slavoj Rohatec a Staří páni Vrádiště,“ řekl hlavní pořadatel Petr Vyškovský.

V dresu hodonínských Bombarďáků se na pažitu v Rybářích ukázal i syn Jana Ščevíka Radek. Ten v současné době pokračuje v otcových stopách a hraje fotbal za SK Hodonín. „Je to skvělé, že si kamarádi na něj vzpomněli. Hráli spolu nějakých pětadvacet let. Škoda, že už tady není s námi. Určitě by si také rád zahrál,“ poznamenal Radek Ščevík.

O oblíbenosti Jana Ščevíka svědčila i početná přítomnost diváků, kteří si na známého sportovce přišli vzpomenout. „Honza měl spoustu kamarádů a známých, což se jen prokázalo množstvím lidí v ochozech,“ pokračuje Vyškovský.

Do Hodonína zavítal také slovenský tým Vrádiště. „S tímto mužstvem se známe asi dvacet let a Bombarďáci s nimi hrají dvakrát v roce na turnajích starých pánů,“ objasňuje hlavní pořadatel. Memoriál Jana Ščevíka by pořadatelé chtěli zachovat i pro příští léta. „Ano, máme v plánu, aby se tento memoriál pořádal i v budoucnu, ať už na jakémkoliv hřišti,“ podotknul Vyškovský.

Z vítězství se po finálovém duelu mohl radovat hodonínský tým Bombarďáci, kteří dokázali v rozhodujícím utkání přehrát Rohatec 3:0. Na třetí příčce se umístili Old Boys Dolní Bojanovice, již v souboji o třetí místo porazili slovenské Vrádiště 8:2.

Nejlepšími hráči turnaje byli vyhlášeni Rudolf Vašíček (Vrádiště), Jiří Zhříval (Dolní Bojanovice), Roman Zicho (Rohatec) a Ivan Morava (Bombarďáci).
Nejpřesnějším střelcem se stal Aleš Štyglic z Dolních Bojanovic, který dokázal konta soupeřů zatížit pěti brankami. Cenu pro nejlepšího gólmana si odnesl Josef Uhrovič, který hájil branku Bombarďáků, a z mimořádné ceny se radoval Ladislav Štipčák, jenž stejně jako Uhrovič hrá v barvách Bombarďáků.

„Turnaj měl velmi dobrou sportovní úroveň, kterou navíc umocnila velká divácká kulisa,“ uzavřel organizátor Vyškovský.