Již potřetí se sjela do Ratíškovic a Rohatce elita české, moravské a slovenské dorostenecké kopané. Memoriál pořádala Slovácká Slavia spolu s 1. FC Slovácko a Baníkem Ratíškovice. „Turnaj je tradičně kvalitně obsazený. V tomto ročníku je to naše republiková špička. Diváci, kteří přišli, tak určitě nelitovali,“ chválil úroveň memoriálu sekretář ratíškovického Baníku Zdeněk Blaha.

Letos o vítězný pohár bojovaly týmy obou pražských „S“, Teplic, Zlína, brněnského FC, Nitry, Dubnice a domácího 1. FC Slovácko.

Ve finále se střetlo překvapení turnaje Zlín se Spartou Praha. Kvalitní zápas nakonec rozhodly penalty, při nichž byli šťastnější sparťané. „Kluci překousli únavu, kterou táhnou již čtvrtý týden v přípravě. Myslím si, že ten zlom nastal v okamžiku, kdy jsme se dostali přes Slávii do finále. Psychika pak udělala své,“ nastínil vítěznou cestu sparťanský kouč Petr Janoušek. Třetí skončila Nitra před loňským vítězem Slavií Praha.

„Výborný kvalitní turnaj. Je potřeba poděkovat všem hráčům, pořadatelům a klubu 1. FC Slovácko, že se o něj zasadilo. Doufám, že ta spolupráce bude pokračovat dál, a těším se na příští ročník. Velký dík patří také spolupořadatelům ze Slavoje Rohatec,“ upozornil Blaha.

Spokojení byli také účastníci. „Turnaj je v pohodě. Nádherné prostředí, nádherné hřiště. Myslím si, že Roman Sklenář jako hlavní organizátor udělal obrovský kus práce, jako každý rok. Je to super, že turnaj kluci mohli absolvovat jako přípravu,“ pochválil organizaci Janoušek.

Pořadatelé se snažili ještě zkvalitnit obsazení memorialu o týmy z Německa či Rakouska (Rapid Vídeň). To však zůstává výzvou pro příští ročník.