Premiéra však odchovanci Velkých Pavlovic nedopadla příliš dobře. V utkání v Uherském Brodě fauloval pár minut před koncem utkání pronikajícího Bejtkovského. Matador v domácí brance Miroslav Ondrůšek nařízenou penaltu proměnil a vyrovnal na konečných 2:2. „Šel jsem do souboje s protihráčem s cílem vykopnout mu míč. On ale lehce zavadil o moji nohu a spadl na zem. Viděl jsem hodně takových soubojů, které se nepískaly, ale bohužel rozhodčí ukázal na bílý puntík,“ popisuje nešťastný začátek v dresu Šardic Šenk.

Následně talentovaného obránce postihlo zranění a další duely musel vynechat. „Na tréninku mi při střelbě píchlo v levém stehně. Zašel jsem k doktorovi, který zjistil, že mám ve stehně sraženou krev. Musel jsem si dát pauzu, jinak by se to mohlo zhoršit a já bych pak trenérovi scházel delší dobu,“ říká Šenk.

Kouč Ondrůšek poslal důrazného zadáka rozehrát se za šardické béčko, které čekal pikantní souboj v nejnižší fotbalové třídě proti rezervě Vracova. „Na to, že to byla základní třída, tak kvalitou a nasazením bych utkání srovnal k 1. A třídě. Kluci bojovali, snažili se, ale bohužel výsledek 2:3 tomu neodpovídal. Mně osobně se hrálo dobře,“ uvedl. „Vždy se snažím v každém zápase odvést maximum. Ať se jedná o mistrovské nebo přátelské utkání,“ pokračuje univerzál, který na rozdíl od většiny spoluhráčů a protihráčů hraje dobře oběma nohama. „Od narození jsem pravák. V žácích jsem ale měl často problémy s výrony na pravé noze, tak jsem se musel naučit hrát i levou. Takže mi ani nedělá problém naskočit na jakémkoliv místě v sestavě,“ pronesl Šenk.

Ten zkoušel před rokem fotbalové štěstí i v třetiligové Břeclavi. „V MSK jsem odtrénoval celou letní přípravu a myslel si, že tam zůstanu. Stále se čekalo, až se kluby domluví, ale nestalo se a tři dny před začátkem soutěže jsem musel odejít,“ vrací se k nepovenému období Šenk. „Zkoušel jsem to pak v Bystrci a v Mutěnicích, ale trenéři už měl kádry hotové. Tak jsem se rozhodl jít na půl roku do mateřských Pavlovic, abych jim pomohl v 1.A třídě,“ doplnil.

Velké Pavlovice jsou známy nejen jako centrum jedné z velkých vinařských oblastí na Moravě, ale i produkcí meruněk. „Je pravda, že v okolí Pavlovic je opravdu hodně meruněk a také my máme doma jeden strom,“ informuje Šenk. „Meruňky mám nejraději čerstvé ze stromu a samozřejmě v buchtách,“ usmívá se zadák, který občas chodí s kamarády do vinného sklípku.

V současnosti má ale přednost fotbal. Do konce sezony zbývají jen tři kola a Šardičtí mají v čele soutěže sedmibodový náskok a navíc dvakrát odložené utkání v Rousínově k dobru. „Jsem přesvědčený, že si divizní vítězství pohlídáme. Máme to dobře rozjeté a hlavně ve svých rukou,“ ríká Šenk, který už má z třetí ligou zkušenosti. „V Šardicích je kvalitní a dobře poskládaný tým. V MSFL byhcom určitě hráli v horní polovině tabulky,“ míní Šenk.

Jakub Šenk

číslo dresu: 2
narozen: 22.1.1989
post: obránce
výška: 183 cm
váha: 74 kg
stav: svobodný
přezdívka: Šeňa
mateřský klub: TJ Slavoj Velké Pavlovice
fotbalový vzor: nemá
oblíbený klub: Juventus Turín