Naftaři vyhráli ve Svatobořicích nečekaně 5:2 a v boji o záchranu soutěže získali další tři cenné body. „Většinou to byly střely z dálky,“ říká jednadvacetiletý tvořivý středopolař.

Matula patří na fotbalovém okrese mezi nedostatkové zboží. Není to typický střelec, od malička hraje ve středu zálohy. Umí obejít protihráče, přesně přihrát i s přehledem zakončit. „Spoluhráči mi po utkání říkali, že jsem jako Messi,“ směje se Matula.

Bez trenéra, s obavami

Na utkání ve Svatobořicích bude talentovaný fotbalista dlouho vzpomínat. I když před zápasem to na žádný střelecký koncert nevypadalo. Hosté jeli na horkou půdu s obavami. „Přijeli jsme bez hlavního trenéra. Myslel jsem, že to bude pro nás hodně těžké utkání. Bod by pro nás byl zlatý. Nakonec nám zápas vyšel parádně,“ uvedl Matula.

V základní sestavě Dambořic se tak objevilo hned sedm hráčů z dorostu, věkový průměr mužstva byl opět pod hranicí dvaceti let. „Jsme mladý tým. Chybí nám zkušenosti. Věřím, že to všechno časem přijde. Pokud se nám podaří tým udržet, bude dobré,“ míní Matula.

Ten se pětkrát trefil v mužské kategorii vůbec poprvé. „V žácích jsem dal jednou šest gólů. Mezi muži se mi však zatím nepodařil ani hattrick. Nejvíc jsem vstřelil dvě branky,“ připomíná.

Matula ovšem nepatří mezi kanonýry, kteří číhají v pokutovém území soupeře na svoji šanci. „Nikdy jsem nehrál útočníka. Jsem střední záložník. Tento post mi vyhovuje,“ tvrdí skromný fotbalista, který se gólově prosazoval už v mládežnických kategoriích. Náročný přechod z dorostu mezi muže mu nijak neublížil. „V Dambořicích má dorost solidní úroveň. Když jsem šel do mužů, tak se u nás hrála třetí třída. Přechod tedy nebyl příliš těžký,“ sdělil Matula, který již patří mezi hlavní tahouny Dambořic.

Podpořit domovský klub

Na atraktivní nabídku z vyšší soutěže však Matula nečeká. „Už mě lákali, když jsem vycházel z dorostu. U nás se tehdy budoval nový tým, tak jsem chtěl zůstat,“ uvedl. „Kdyby ale přišla zajímavá nabídka, tak bych o ní asi uvažoval,“ nebrání se přestupu Matula.