Baník nasbíral za podzimních čtrnáct zápasů jen patnáct bodů, což jej usadilo ve spodních patrech tabulky. „Spokojení nejsme, protože jsme si dali za cíl, že získáme minimálně dvacet bodů, abychom měli klidnější zimu,“ konstatoval mikulčický trenér Luděk Hanáček.

Vítěz okresního přeboru přitom před sezonou mírně posílil a omladil. Z radějovského hostování je vrátil obránce Josef Vaculík. Z Kostic přišel hodonínský forvard Jakub Sládek a po dvou zápasech i Petr Zábranský. Přesto po prvních čtyřech zápasech měli Mikulčičtí na kontě jen nulu u počtu bodů a vstřelených branek. „Začátek soutěže nám herně vyšel, ale bohužel jsme nedávali góly. Takže to bylo trápení, které vyvrcholilo domácím zápasem s Kněždubem, kdy jsme jedenáct minut před koncem vedli 3:1 a hosté dokázali otočit na 4:3,“ nastínil špatný start Hanáček.

V závěru podzimu ale nastal obrat, posledních pět utkání odehrál Baník bez prohry. „Po Kněždubu jsme si sedli, trochu jsme to probrali a řekli jsme, že to hodíme za hlavu a začneme od začátku. Pak jsme pomalu začali sbírat body, ale stále nám nešla střelba. Každý zápas jsme si vytvořili minimálně tři vyložené šance, ale góly jsme nestříleli,“ povzdechl si mikulčický kouč. Jeho svěřenci nedosahují ani průměru jeden gól na zápas.

Velice zajímavou bilanci mají Mikulčičtí venku, kde prohráli jen v Lednici a Veselí a mají skóre 4:5. „Nám vyhovuje, když trošičku necháme hrát soupeře, pak hrajeme na brejky, nebo dokonce domácí přitlačíme. Bohužel nám nevyhovuje hra, kdy musíme tvořit,“ uznal Hanáček.

Tomu také chybí góly střílející útočník. Nejlepším střelcem je totiž zkušený záložník Luděk Urbánek se šesti zásahy. „Luděk je pro nás v dnešní době nenahraditelný. Je vůdčí osobností jak v kabině, tak na hřišti,“ postihl význam sedmatřicetileté mikulčické legendy kouč Baníku.

O zbylých sedm branek se podělilo hned kvarteto fotbalistů. „Určitě budeme hledat nějakého útočníka. Nyní máme v hledáčku dva mladé hráče, kteří jsou rychlostní typy. Jinak by měl kádr zůstat stejný,“ říká lodivod Mikulčic.

Ty začínají se zimní přípravou 7. ledna. Poté je čeká kvalitně obsazený turnaj v Poštorné, kde se střetnou s Velkými Pavlovicemi (I.A), třemi týmy ze Slovenska, MSK Břeclav B a Bořeticemi (oba I.A).

Mikulčice chtěly před začátkem soutěže skončit v polovině tabulky. „Teď se musíme trochu porvat o záchranu. Ale věřím, že mančaft má na to, aby hrál v horní polovině soutěže,“ dodal Hanáček.