Šedesátiletý Kmínek se do Milotic vrací po více než dvaceti letech. Trenérský doyen zná 1.B třídu jako málokdo. V minulé sezoně dovedl Kmínek k záchraně nováčka z Rakvic, předtím zase trénoval Hlohovec. V minulosti zase seděl známý trenér na lavičce Hodonína, Veselí nad Moravou, Podluží nebo Dubňan.

„Roman Neduchal nám na výkonném výboru oznámil, že končí. Tak jsme si vybrali okruh trenérů. Nakonec jsme se dohodli na panu Kmínkovi, protože většina členů výboru si přála cizího trenéra,“ řekl jednatel milotického klubu Jan Neduchal.

„Toho členové výboru znali z minulosti s měli s ním dobré zkušenosti. Kmínek umí připravit trénink, má bohaté zkušenosti,“ doplnil.

Milotice, které na jaře trápily nevyrovnané výkony opor, velká marodka a neproměňování šancí, skončily v poslední sezoně jedenácté. Pouhý bod před sestupujícím béčkem Mutěnic.

Tým složený téměř výhradně z vlastních odchovanců a domácích hráčů tak bude potřebě během letní přestávky posílit. „Vzhledem k tomu, že máme v kádru dlouhodobé marody Iva a Radka Kundratovi, uvažujeme o zkvalitnění kádru,“ říká Neduchal.

Na testech v Rakousku je útočník Šifel, o kterého mají zájem i některé okresní týmy. „O žádné jiné nabídce nevíme,“ tvrdí jednatel Agra.

Vedení Milotic by do svých řad rádo přilákalo hráče Vacenovic Kotáska a Gasnárka. Tedy borce, kteří mají z Milotic manželky a v obci s nádherným zámkem žijí. „Oba u nás mají zájem hrát. Věřím, že se domluvíme s nimi i s mateřským oddílem,“ přeje si Neduchal. Dalším posily zatím zůstávají v přísném utajení.