„Náročný zápas na těžkém terénu rozhodla naše produktivita. Přestože jsme měli i další šance, tak jsme dokázali v pravou chvíli skórovat, což se domácím nepodařilo. Strážnice spoléhala na vysoké míče a měla k tomu všechny předpoklady. Bránit jejich útočníka Lípu není lehké. Naše hra ovšem byla mnohem pestřejší a hlavně záloha byla kreativnější. Obranu si výborně dirigoval Hofr, navíc se prosadili oba útočníci," zhodnotil nedělní duel milotický předseda klubu Richard Dobeš.

Funkcionáři Jiskry naopak byli právem zklamaní. Výkon Strážnice zůstal za očekáváním. I když se domácí snažili, na rivala neměli. „Bylo vidět, že Milotice jsou v popředí tabulky právem. Hosté nebyli až o tolik lepší, ale hráli disciplinovaně a proměnili šance. My jsme si nedokázali dvakrát po sobě kloudně přihrát. Hosté byli lepší a zaslouženě zvítězili," uznal dlouholetý jednatel strážnické Jiskry Lubomír Botek.

Nedělní duel přinesl zajímavou podívanou se spoustou šancí. Vítězství Milotic se nerodilo lehce. „Domácí, stejně jako česká reprezentace před lety, nastoupili v útoku s věží a snažili se toho náležitě využívat. Nutno dodat, že jsme jim to hlavně v první půli usnadnili spoustou faulů a rohových kopů," řekl Dobeš.

V hostující brance se tentokrát objevil mladý Marek Grufík. Který mužstvo svými zákroky několikrát podržel. Kromě gólmana Nedvědického Miloticím chyběl i Zbyněk Antoš. „Určité obavy byly rozhodně na místě, ale jak brankář, tak celá obrana si poradila a výsledkem je nula obdržených branek," prohlásil Dobeš.

Strážnice lídra soutěže v úvodních dvaceti minutách přitlačila. Miloticím chvíli trvalo, než se vypořádali s hrou bojovného soupeře a hlavně klouzajícím terénem. Postupem času se ovšem osmělili i hostující hráči. Výsledkem zvýšené aktivity byla vedoucí trefa Petra Holuba, který skóroval po pohledné kombinaci a centru Šifla. Milotický forvard si míč zpracoval a sám před brankářem Pížou se nemýlil. Jiskra odpověděla hlavičkou kanonýra Lípy přímo do náruče gólmana Grufíka. Na druhé straně střílel z trestného kopu Radek Kundrata těsně nad.

Strážnice mohla na konci první půle srovnat, když Hofr hlavičkoval do tyče vlastní branky. „Po přestávce už jsme byli herně lepší. Krajní záložníci posílali dostatek centrů do šestnáctky, ve středu hřiště se dařilo Gergelovi i Vaňkovi," uvedl Dobeš.

Góly ale stříleli jiní hráči. Petr Holub přebral míč za obranou soupeře a zvýšil na 2:0. Milotice následně zahrozily šancemi Holuba a Kundraty, Píža ale spoluhráče podržel. Třetí gól přidal v 76. minutě Šifel. Po dalším centru Kundraty před bránu hlavičkoval neobsazený Holub výborně k tyči, domácí gólman míč vyrazil před sebe, proti dorážce Šifela už byl ale bezmocný.

Strážnice to nezabalila, ale v koncovce se jí nedařilo. Šanci Vávry zneškodnil výborný Grufík, který perfektně vyrazili gólovou hlavičku Lípy.

Milotičtí si za rozhodnutého stavu 3:0 dovolili luxus, když neproměnili pokutový kop. Hosté penaltu rozehráli nakrátko, pohotový Píža ale skvěle zasáhl.

Triumf favorita pečetil Šifel, který se prosadil po centru zleva. Domácí zápase dohrávali v deseti, neboť Patrik Chlud v rozmezí dvaceti sekund za nemístné poznámky inkasoval dvě žluté karty a byl vyloučen.

Milotice závěr v klidu dohrály. „Díky tomuto vítězství jsme se stali podzimními mistry, k tomu máme pětibodový náskok," radoval se Dobeš.

Vedoucí tým zakončí parádní podzim domácím duelem s Podivínem. „Je to náš méně oblíbený soupeř, protože nás umí vždycky potrápit," zůstává obezřetný milotický šéf, který věří, že se s hráči přijde rozloučit důstojná kulisa. „Věřím, že se poslední výkony a výsledky projeví i na návštěvě, protože nevím, kdo si pamatuje Milotice na prvním místě tabulky. Navíc bude připravena bohatá tombola, doplněná opět o další ceny a dárky pro diváky, kteří si zakoupí los," pozval fanoušky do hlediště Dobeš. Na hody v Miloticích bude pořádně živo.