„Soupeř si remízu zasloužil,“ uznal hostující trenér Cyril Blahůšek. Rohatečtí hráli směrem dopředu dobře, ale vzadu dělali velké chyby. Navíc se Slavoji už v prvním poločase zranili Netík s Bajkem, takže hostující defenziva utrpěla značné ztráty.

Rohatec přitom začal derby skvěle a ve 25. minutě vedl na hřišti okresního rivala 3:0. Skóre utkání v 8. minutě otevřel Homola, který využil chyby v domácí rozehrávce a bez problémů překonal bezmocného gólmana Nedvědického. Po čtvrthodině hry si premiérovou trefu v novém klubu připsal Američan Julian Bajko. Vnuk zemřelého trenéra Kmínka přišel do Rohatce z třetiligového Hodonína a hned ve svém prvním zápase skóroval. Když ve 25. minutě proměnil penaltu středopolař Vanda, zdálo se být hotovo. „V tu chvíli málokdo z našich příznivců věřil v bodový zisk,“ poznamenal milotický předseda Richard Dobeš.

Domácí ale nebyli marní. Naopak, ještě za bezbrankového stavu zahrozili Šifel s Gergelem. Jejich nebezpečné střely ale branku nepřinesly. Radost na milotickou stranu přinesl až gól Kasana, který předtím stejně jako kapitán Šifel zazdil tutovku.

Milotice ožily a ve druhé půli začaly náskok protivníka stahovat. Kontaktní branku vstřelil po zaváhání Jüstela domácí forvard Holub, jenž šel odvážně do souboje s rohateckým gólmanem, kterého nakonec přehlavičkoval a snížil.

V 66. minutě to bylo 3:3. Habáň se krásně vysunul z obrany do útoku a nezištně přihrál nepokrytému Kasanovi, který s problémy dostal míč do sítě.

Milotice nerozhodný výsledek uspokojil, čehož zaskočení hostující hráči využili. Vedení Rohatci vrátil velmi dobře hrající Vanda. Špílmachr Slavoje prošel domácí obranou a z poloviny hřiště šel sám na Nedvědického. Svůj únik s přehledem proměnil.

Milotičtí válečníci ale dál makali. Trestný kop Šifela ještě zneškodnil Jüstel, ale v 88. minutě po dalším Habánově výjezdu bylo srovnáno. Domácí nakonec mohli i vyhrát, ale Holub šanci neproměnil. „Remízu bereme. I když na čtyři vstřelené branky bychom doma měli vyhrávat. Zase máme pouze boj. Na druhé straně první A třída je kvalitní soutěž a soupeři jsou vyspělejší, takže trestají naše chyby,“ prohlásil Dobeš.

K nervóznímu utkání svými nepřesnými verdikty připsal také rozhodčí Kugler. „Všichni mu nadávali, ale to už tak bývá,“ usmál se Dobeš. „Sudí to neukočíroval,“ souhlasil Blahůšek.
Jeho tým má po dvou kolech jediný bod. I Milotice čekají na první výhru. Oba týmy nyní čekají soupeři z Veselska. Rohatec hostí Hroznovou Lhotu, Šifel a spol. jedou do Blatnice.

I. A třída skupina B, 3. kolo

FK Milotice – TJ Slavoj Rohatec 4:4 (1:3)

Branky: 31. a 66. Tomáš Kasan, 53. Petr Holub, 88. Robin Habáň – 25. z penalty a 72. Filip Vanda, 8. Radek Homola, 16. Julian Bajko

Rozhodčí: Kugler – Kocman, Hrazdíra

Žluté karty: Knotek, Šifel, Kasan – Jüstel, Tomšej, Homola, Petrák

Diváci: 368

Hroznová Lhota i podruhé v sezoně prohrála těsně 1:2

Fotbalisté Hroznové Lhoty zůstávají v I. A třídě stále bez bodu. Trauben po mimořádném postupu do vyšší krajské třídy nejprve prohrál v Krumvíři 1:2, v neděli doma stejným poměrem podlehl Dubňanům. Baník výsledek otočil dvěma slepenými brankami ve druhém poločase. Po přesných hlavičkách skórovali Tomáš Pochylý a Michal Soldán.

Začátek utkání byl oboustranně opatrný a do dvacáté minuty přinesl spíš boj ve středu hřiště. Jako první utnuli nezáživnou pasáž hosté, kteří ale balon do sítě v nepřehledné situaci nedotlačili. Hroznová Lhota nepříjemnou chvíli přečkala a po rychlém protiútoku zahrozila. Gólem však skončila až akce ze 31. minuty, kdy Michal Janík křížnou střelou přesně zakončil svůj únik po křídle. „První poločas jsme měli pod kontrolou. Soupeře jsme nepustili do žádné pořádné šance,“ uvedl domácí trenér Jaroslav Bíla.

Jeho protějšek měl svým svěřencům co vytýkat. „První poločas byl z naší strany hrůzostrašný. Hráli jsme bez pohybu, bojovnosti i nasazení. Zaslouženě jsme prohrávali. Vždyť jsme kromě jedné střely neměli vůbec nic,“ zlobil se dubňanský kouč Milan Bidmon.

Hosty zachránila poločasová přestávka. Dubňany se v kabině zklidnily a do druhé půle vlétly s nadšením a snahou. Baníku navíc krátce po změně stran vyšly dvě standardní situace. Nejprve v 53. minutě srovnal kapitán Pochylý, vzápětí završil bleskový obrat Soldán.

Hosté velmi dobrou taktickou hrou dokázali vedení udržet. I když závěr přinesly dva důležité momenty. Výhru Dubňan odmítl pojistit střídající Horný, který krátce po svém příchodu na hřiště ze dvou metrů dorážel vedle. Zahozená tutovka mohla hosty nakonec mrzet. Dubňanský gólman Zeman se totiž po střele Polácha dopustil hrubé chyby, když míč nečekaně pustil, dorážející Petr Lipčík ale v jasné šanci přestřelil soupeřovu branku. „Byly to zlomové okamžiky,“ tvrdí Bidmon.

Jeho tým už těsný náskok nepustil a domů odvezl cenné tři body. „Byl to sice remízový zápas, ale ve druhém poločase jsme se zlepšili a podali daleko lepší výkon než před pauzou,“ řekl Bidmon. Traubenu k remíze nepomohl závěrečný tlak ani zoufalé nákopy do šestnáctky. „Mrzí nás, že pořád doplácíme nováčkovskou daň. Všichni věříme, že to brzy zlomíme a konečně uspějeme,“ dodal Bíla.

TJ Sokol Hroznová Lhota – FK Baník Dubňany 1:2 (1:0)

Branky: 31. Michal Janík – 53. Tomáš Pochylý, 56. Michal Soldán

Rozhodčí: Budovič – Hrubý, Janík

Žluté karty: D. Janík, Noga, Krejčiřík (všichni Dubňany)