Miloticím vůbec nevadí, že jsou po konci Ladislava Holuba oficiálně bez trenéra. Mužstvo po úspěšné sezoně převzal zraněný záložník Radek Kundrata, kterému vypomáhá předseda klubu Richard Dobeš.

Že to funguje, ukázal nedělní duel. Milotice poctivou prací zdolaly okresního rivala a těší na duel s Veselím nad Moravou. „V prvním poločase jsme měli více ze hry. Prosazovali jsme se hlavně po stranách, bohužel se nám nedařily centry. Všechno posbíral brankář Sládeček,“ uvedl milotický šéf Richard Dobeš.

Slušnou návštěvu v první půli potěšila hlavně nebezpečná střela Šifla,při které se bravurním zákrokem vyznamenal hostující gólman. Zkušený Sládeček pak zmařil i samostatný nájezd Kasana.

Kordárna hrála svůj klasický fotbal. V úvodní části byl nejblíže brance Marek Spazier, který orazítkoval spojnici tyče a břevna.

Domácí za bezbrankového stavu o poločasové přestávce prostřídali gólmany. Místo jedničky Grufíka šel náhradník Vacula, který rovněž žádnou chybu neudělal. Milotická defenziva fungovala dobře. A když v 53. minutě kapitán Šifel posadil balon na hlavu Kasana, bylo v domácím táboře ještě veseleji.

Postup Milotic stvrdil Slovák Gergel. Velmi dobře hrající domácí středopolař vypíchl soupeři míč, obešel stopera a nádhernou střelou přes Sládečka upravil výsledek na konečných 2:0.

Veličané se snažili, porážku ale neodvrátili. V závěru se pohotovým zákrokem blýskl Vacula, který reflexivně nohou vykopl míč z čáry. „Vítězství jsme rádi. Snad nás povzbudí do další práce. Na začátek sezony to byl pro nás dobrý zápas i příprava,“ prohlásil Dobeš.

Milotice v letní přestávce zkoušejí dva Slováky. Ani jeden z nich se ale v sestavě neobjevil. Do Velké nad Veličkou se z Blatnice vrátil Novotný, jiné posily Kordárna nemá.

Domácí na soupeře vyrukovali s Hofrem na hrotu útoku, kam se vrátil po dvou letech. „Vpředu nahradil Holuba, který je na dovolené,“ vysvětlil Dobeš.

Milotice nyní vyzvou Veselí nad Moravou. Větší důraz ale nováček I. A třídy klade na mistrovské boje. „Žádné velké cíle nemáme. Naším hlavním cílem je záchrana,“ tvrdí Dobeš.

2. předkolo Krajského poháru JmKFS:

FK Milotice – TJ Kordárna Velká nad Veličkou 2:0 (0:0)

Branky: 53. Tomáš Kasan, 70. Jozef Gergel. Rozhodčí: Jonáš – I. Zíma, Čikl. Diváci: 250.