Celek z Brněnska utkání rozhodl dvěma góly Stanislava Haňky v úvodních deseti minutách. „Naše vítězství je zcele zasloužené,“ prohlásil domácí trenér Jaroslav Janošek.

Začátek jednoznačně patřil Rajhradu, který protivníka zaskočil aktivní hrou i dvěma slepenými góly. Skóre hned v 6. minutě otevřel Haňka, který využil podklouznutí obou hostujících stoperů i brankáře Nikla a v klidu uklidil míč do prázdné branky.

Následně byl Haňka v šestnáctce soupeře zbytečně faulován hostujícím gólmanem Niklem a sudí Weiss nařídil proti hostům penaltu. Míč si na bílý puntík postavil sám Haňka, který umístěnou ranou zvýšil na 2:0. Rajhrad měl v prvním poločase i další šance, ale Milotice nepříjemné chvíle přečkaly a trefou Petra Holuba utkání zdramatizovaly.

Tým z Hodonínska ožil a dvakrát byl blízko vyrovnání, útočník Holub ale pokaždé hlavičkoval ve výhodné pozici nepřesně. „Soupeř klidně mohl vést,“ přiznal Janošek.

Milotický forvard ale nemířil přesně. Stejně na tom na druhé straně byli Haňka, Podaný nebo Nekvapil. „V poli jsme byli herně lepší. Milotice pouze dlouhými nákopy využívaly útočníky Kasana s Holubem. To byla celá jejich hra. Soupeř sice nehrál špatně, ale na první mančaft tabulky to bylo málo,“ uvedl Janošek.

„Hosté navíc měli obrovské problémy s rozhodčími, který podle mě pískal absolutní rovinu. Milotičtí šli celé utkání po nich. Místo toho, aby se věnovali fotbalu, tak diskutovali s arbitry,“ přidal bývalý obránce ratíškovického Baníku.

Hosté navíc na začátku druhé půle přišli o zkušeného stopera Hofra, který se zranil a musel střídat. „Byl to jeden z klíčových momentů. Bez něj Milotice vůbec nic neměly. Vzadu hosté neměli nikoho, kdo by dal dlouhý pas na jejich útočníky,“ řekl Janošek.

Výhru Rajhradu pečetil v 72. minutě Marián Nekvapil, který si zasekl míč a povedenou střelou upravil na konečných 3:1. V té chvíli už bylo po zápase. Zatímco Milotice v závěru sezony klopýtají, Rajhrad se na nejlepší týmy I. B třídy dotahuje. „Postup bychom přijali i z druhého místa,“ přiznává Janošek.

Hovorany nezvládly v Charvátské Nové Vsi konec utkání

Velmi blízko důležitému bodu byli v neděli odpoledne fotbalisté Hovoran. Sestupem ohrožený tým držel na hřišti Charvátské Nové Vsi v poslední minutě nerozhodný výsledek 1:1, ale ve třetí minutě nastaveného času inkasoval z kopačky Darka Poláška druhý gól a na Břeclavsku smolně prohrál 1:2.

Výsledek je pro Hovorany velmi krutý, neboť v Charvátské Nové Vsi odehrály slušné utkání. Celek z Hodonínska přitom od 7. minutě prohrával. Brankáře Doležala překonal Pavel Jurčík a hosté od začátku střetnutí dotahovali. Domácí tým vedený koučem Lukášem Reichmannem mohl svůj náskok ještě do přestávky navýšit, ale v koncovce se stejně jako v předchozích jarních zápasech trápil. Domácí na konci první půle přišli o zraněného Jedličku, jehož vystřídal Bartoš.

Hovorany také několikrát zahrozily, ale gólman Elsner byl na místě nebo šly střely hostujících hráčů mimo.

I po změně stran viděla stovka diváků zajímavý fotbal, další branky však nepřicházely. Hovorany se snažily, ale ve finální fázi nebyly přesné. Hosty pořádně nakopla až vyrovnávací trefa Josefa Šurýna ze sedmdesáté minuty.

Hosté i za nerozhodného stavu bojovali o cenné body. Gól Hudce sudí neuznal. Závěr mužstvo vedené koučem René Nedobou nezvládlo. Když už se zdálo, že Hovorany urvou bod, opřel se do míče Darek Polášek, který v 93. minutě definitivně rozsekl nedělní bitvu a poslal hosty do kolen.

Hovorany jsou tři kola před koncem letošní sezony s dvaceti body na dvanáctém místě. Nyní ale mají před sebou těžký zápas s rozjetým Rajhradem. Horší jsou pouze Podivín a Žarošice.