Kritické ohlasy dávno utichly, počáteční problémy se postupem času vyřešily a starosti nahradily příjemné chvíle.

Projekt MiRaVa funguje, což dokázaly jarní výsledky. Mladí svěřenci trenérů Pavla Vaculy, Luďka Mírovského, Petra Vacenovského, Radima Slováka, Libora Lamáčka, Eriky Lungy a Jana Frýdka totiž na okrese kralovali a rovnocenné partie odehráli i v premiérovém ročníku krajského přeboru.„S jarní částí jsme spokojení. Naše družstvo přípravek vzniklo sloučením družstev malých fotbalových talentů z blízkých fotbalových obcí Ratíškovic, Vacenovic a později i Milotic. Důvodem byl nedostatek dětí stejného ročníku. Celý projekt bylo možné uskutečnit jen díky vstřícnosti trenérů a hlavně ochotě a obětavosti rodičů hráčů našich přípravek," pronesl šéftrenér Pavel Vacula.

I když se sloučení některým rodičům a funkcionářům nelíbilo, zvítězil zájem zlepšit práci s mládeží ve zmiňovaných oddílech. „Vím, že mě rodiče nemají rádi a že jsem neoblíbený trenér, ale pokud projekt udržíme, bude se v Ratíškovicích a okolí znovu hrát dobrý fotbal," říká Vacula. Ten si prožil těžké chvíle hlavně na podzim, kdy nově sloučený tým schytal v krajském přeboru se silnými soupeři několik těžkých porážek. „Hlasy rodičů byly skeptické. Prohrávali jsme a byli za otloukánky. Já jsem si stál ale za svým. Je potřeba konfrontace s těmi nejlepšími. Na jaře jsme se zlepšili a začali vyhrávat," pravil Vacula.

Bývalý vynikající útočník je s dětmi na hřišti pětkrát týdně. „Máme dva tréninky a tři zápasy. Jeden je přípravný a dva jsou soutěžní," řekl Vacula.

Sloučení přineslo týmu s názvem MiRaVa řadu úspěchů. Společné družstvo Milotic, Ratíškovic a Vacenovic vyhrálo okresní přebor i soutěž, v zimní halové lize skončilo za RSM Hodonín druhé. Celek ze Slovácka hrál s okresním rivalem i krajský přebor přípravek.

V konkurenci patnácti týmů skončila MiRaVa dvanáctá. Za sebou nechala Břeclav, Moravský Krumlov a Ivančice. „Na umístění a výsledky se nedíváme. Zajímá nás hlavně, jak kluci hrají a jaké dělají pokroky. Na podzim jsme třeba prohráli se Zbrojovkou 1:19 a v posledním mistrovském zápase jsme stejnému soupeři podlehli pouze 3:6," pronesl Vacula. Jeho svěřenci obstáli i na turnajích v Hulíně a v Lednici. Na E.ON Cup, což byla první oficiální akce MiRaVA, skončili mladí Jihomoravané za Slováckem a Zlínem třetí. „Kluci tam předvedli famózní výkony," pochválil tým zkušený kouč.

Šikovní mladíci nezklamali ani ve Znojmě, kde bojovali ve finálovém turnaji krajských přípravek o medaile. I když bronz nakonec Vaculově partě unikl, bralo se i čtvrté místo jako velký úspěch. „Po fotbalové stránce jsme na třetí příčku měli. Nakonec jsme to fyzicky nezvládli," pronesl Vacula.

Povedenou sezonu zakončil společný výběr na turnaji v Lednici, kde se do finále Moravan Cupu 2014 dostala všechna tři družstva. Předpřípravka ani hráči ročníků 2003 a 2004 na zlato nedosáhla, ale mladší přípravka se po výhře nad Medlánky radovala ze zaslouženého triumfu. „Myslím, že sloučení mělo velký smysl. První zkušební rok nám hodně dal. Máme kvalitu i masovost. Máme to velmi dobře rozehrané. Na turnaji v Lednici jsme si dokázali, že můžeme hrát rovnocennou partii i se soupeři z krajského přeboru," prohlásil Vacula.

Čtyři týmy přípravky mají dohromady přes padesát dětí. Vyzdvihnout ty nejlepší je nesmírně složité. Ročník 2003 táhnou hlavně ratíškovičtí mladíci David Sukup, Michal Šupálek a Viktor Vacula, společně s vacenovickým kanonýrem Martinem Mišíkem a dvojicí odchovanců Agra, Tomášem Vlčkem a Ondřejem Kristem," říká známý mládežnický kouč. „Pochvalu ale zaslouží opravdu všichni. Třeba Šimon Příkazský hrál na E.ON Cupu s o tři roky staršími kluky a nejen že se neztratil, ale dokonce dal ještě gól," přidal. Velkou posilou je i brankář Denis Slovák, který do Ratíškovic v zimě přišel z Nesytu Hodonín. „Velmi rychle se vypracoval na pozici prvního brankáře. Kromě jednoho zápasu odchytal všechna mistrovská utkání. Byl naší velkou oporou. I s rodiči ho bereme jako domácího," pravil Vacula. Ten však nezapomíná ani na rodiče. „Bez nich by to nikdy nešlo. Jsou našimi velkými pomocníky," dodal Vacula.