Druzí skončili kvůli horšímu skóre bohumínští strážníci, až třetí letos byli loňští vítězové z Trnavy. „Už jsme vyhráli v Trnavě i v Bohumíně, ale v domácím prostředí jsme se radovali snad poprvé,“ radoval se trenér hodonínského výběru Stanislav Urbánek, který měl k dispozici známé okresní fotbalisty Zdeňka Štěpanovského, Lukáše Uřičáře, Lubomíra Horníčka nebo Kazimíra Nedobu. Bílo-oranžový dres nevlékli i šéf hokejbalistů Rigumu Tomáš Novotný nebo hodonínský místostarosta a předseda Thaibox Hodonín Roman Sedlačík. „Jsem garantem městské policie. Kluci mě požádali, jestli bych jim nepomohl. Bylo jich totiž málo,“ řekl Roman Sedlačík.

Hodonínský místostarosta ale žádné velké fotbalové ambice nemá. „Jsem většinou na střídačce nebo na pravém křídle. Obdivuji kluky, kteří v tom úmorném vedru dokáží přeběhnout celé hřiště,“ pravil Sedlačík, který fotbal zkoušel na základní škole. „Jsem ale zvyklý na tři minuty v ringu. Dálkové přeběhy mě nebaví, ale pokusím se kluky nezklamat,“ usmíval se Sedlačík.

Tradičního turnaje se zúčastnily tři týmy. Pozvání hodonínských městských policistů přijali ještě strážníci z Bohumína a Trnavy. „Jsou to pravidelní soupeři. Máme s nimi velmi dobré kamarádské vztahy,“ řekl Urbánek.

Hodoňané zvali i kolegy z rakouského Zistersdorfu. Ti však museli pro malý počet hráčů odmítnout. „Omluvili se. Nedali tým dohromady,“ potvrdil zprávu Urbánek. Ten by v příštím roce rád na Slovácku přivítal i polské policisty. „Měli jsme tady delegaci ze Zabrze. V dalším ročníku by mohli i hrát,“ pronesl Urbánek.

Jeho týmu se úvodní duel vůbec nevydařil, s Bohumínem domácí prohráli 1:6. „Předzápasové porady jsem se nezúčastnil. A když jsem přišel na lavičku, už bylo pozdě. Udělali jsme několik chyb, které soupeř potrestal. Na druhé straně jsme měli i šance, ale Bohumín měl skvělého gólmana,“ zhodnotil první zápas Urbánek.

Bohumín druhé utkání nezvládl a s Trnavou prohrál 1:2. Poslední zápas nabídl neuvěřitelnou kanonádu, kterou odstartoval nejhezčím turnajovým gólem Sedlačík. Hodonín nakonec deklasoval unaveného slovenského soupeře 9:0 a díky lepšímu skóre si zajistil celkové prvenství. „Důležité je, že se lidé baví a mají výbornou náladu. O výsledek zase tak moc nešlo,“ řekl za všechny Sedlačík

Ceny předal starosta města Hodonín Jiří Mráka, slavnostní ukončení bylo v Prušánkách. Nejlepším střelcem turnaje se stal Pavel Kunč, který se proti Trnavě trefil třikrát. Cenu pro nejlepšího brankáře obdržel gólman divizního Dolního Benešova Pavel Rohel. Nejlepšího hráče pořadatelé vyhlásili Slováka Laco Dóku.

Turnaj s velkým přehledem odřídili okresní sudí Igor Zima, Ivan Šerfözö a Petr Mayer.

O pohár starosty města Hodonína, 10. ročník
Výsledky: Hodonín – Bohumín 1:6, Trnava – Bohumín 2:1, Hodonín – Trnava 9:0
Celkové pořadí: 1. Hodonín (3 body, 10:6), 2. Bohumín (3 body, 7:3), 3. Trnava (3 body, 2:10)
Nejlepší střelec: Pavel Kunč (Hodonín) – 3 branky
Nejlepší hráč: Laco Dóka (Trnava)
Nejlepší brankář: Pavel Rohel (Bohumín)