Zápas hraný v Hovoranech sledoval i bývalý kouč Mutěnic Vladimír Hruška, který je momentálně šéftrenérem ženské reprezentace.

Samotný duel byl od úvodu utkání v režii slovenského celku. I když jako první zahrozily domácí. Střela Bíbrlové však skončila nad. V první velké šanci Slovenek se objevila Šušková, která svúj únik po křídle zakončila nepříliš razantní střelou vedle. A tak první gól přišel až ve 25. minutě. Po krátké přestávce na občerstvení našla Škorvánková Bartovičovou, která pohodlně přehodila vyběhnutou Krömrovou. Vyrovnat mohla po půlhodině hry Prouzová. Ta však zblízka nedokázala hostující gólmanku Pajankovou prostřelit.

Na druhé straně vychytala Krömrová aktivní Škovránkovou. Tentýž hráčka pak připravila druhý gól pro přesně hlavičkující Lackovičovou. V závěru první půle mohla snížit Kožárová. České útočnice však nedokázala vyběhnutou Pajankovou překonat.

Krátce po změně stran se gólu konečně dočkal i český výběr. Střídající Bendová zakončila svůj únik střelou podél vyběhnuvší Kéryové. Radost domácích netrvala dlouho. Po nejkrásnější akci zápasu upravila v 56. minutě nejlepší hráčka utkání Škorvánková na konečných 1:3.

"Český ženský fotbal je na tom dlouhá léta daleko lépe než slovenský. Bohužel dneska se to neukázalo. Musím říct, že slovenský tým zvítězil zcela zaslouženě. Soupeř byl rychlejší, techničtější, fyzicky na tom byl daleko lépe než náš tým, který v závěru úplně odešel. Posledních deset minut to bylo takové dohrávání zápasu, který se nám opravdu nepovedl," řekl domácí trenérka Jitka Klimková, kterou potěšily pouze některé momenty z utkání. „Viděli jsme pár akcí a kombinace na jeden dotek, které potěšily oko diváka. Na tom bychom měli náš fotbal stavět,“ uvedla trenérka Slovácka.

V samotném závěru pak mohlo Slovensko několikrát svůj náskok navýšit. Škorvánkovou ale vychytala Krömrová, domácí brankářka si poradila i s tečovanou střelou Balažíkové, která skončila na břevně. Češky v závěru zcela odpadly. „Pro mě to byla premiéra, s týmem jsem druhý den. Máme za sebou jeden trénink a vidím, že nás čeká velká spousta práce,“ sdělila Klimková.

Ta byla se svým týmem v Čejkovicích na čtyřdenním soustředění. Právě utkání se Slovenskem mělo zkušené trenérce ukázat sílu současného výběru, který čekají od 19. září kvalifikační boje na mistrovství Evropy. „Za měsíc jedeme na kvalifikaci a určitě chceme postoupit. V záloze máme nemocné a zraněné hráčky. Věřím tomu, že pokud doplníme kádr zkušenějšími hráčkami, můžeme být hodně nebezpeční,“ dodala Klimková.

Česká republika ženy „U19“ – Slovensko ženy „U19“ 1:3 (0:2)
Branky: 48. Bendová – 25. Bartovičová, 32. Lackovičová, 56. Škorvánková
Rozhodčí: Adámková – Pavlíková, Vejrostová (Zadinová)
Diváci: 120
Česká republika: Krömrová – Kulichová, Podaná (46. Myslíková), Zelníčková, Konopíková (46. Jačisková) – Mikysková (56. Týlová), Prouzová (46. Bendová), Beštová, Pospíšilová – Kožárová (69. Burešová), Bíbrlová.
Slovensko: Pajanková (46. Kéryová) – Csapszká (46. Balachová), Gibasová (46. Rybárová), Bíroová, Vojteková (77. Balažíková) – Čupajová, Škorvánková (66. Mašlejová), Bartovičová (66. Grečnárová), Šušková (66. Radová) – Lackovičová (77. Greškovičová), Lapinová (46. Krasňanská).