„Původní přihlášky, které měli být odeslány do konce března, jsme prodloužili na konce dubna, ale ani v tomto termínu se nepřihlásil takový počet mužstev, který by zaručoval průběh turnaje, na jaký jste všichni zvyklí z let minulých,“ uvedl na klubovém webu sekretář klubu Josef Foltýn mladší.

„I v měsíci květnu jsme pracovali na doplnění počtu účastníků, ale ani tato snaha se neshledala s úspěchem,“ doplnil. O důvodech nezájmu tak mohou organizátoři oblíbeného turnaje pouze spekulovat. „Na vině je možná těžká finanční situace světovou ekonomickou krizí nebo účast Slovenska na mistrovství světa,“ míní Foltýn. Letos se totiž na rozdíl od minulých let přihlásilo jen velmi málo slovenských klubů.

„Všem, kteří v minulých letech pravidelně jezdili na Morava cup i těm, kteří se chystali na Hodonínsko poprvé, se omlouváme. Jsem si vědom, že toto rozhodnutí naruší vaše plány jak na ukončení letošního ročníku, tak v přípravě na sezonu příští, ale věřte, že nám toto rozhodnutí také radost nedělá. Do poslední chvíle jsme se snažili zachránit letošní ročník. Bohužel se nám to nepodařilo, a proto se tento turnaj v roce 2010 zcela jistě konat nebude,“ sdělil Foltýn.