Bylo finále tak jednoduché? Výsledek 3:0 hovoří jednoznačně…

Výsledek vypadá jednoznačně, ale utkání určitě jednoduché nebylo. Do zápasu jsme se dostali třemi brankami po standardních situacích. Góly nás dostaly na koně. Tím jsme Ratíškovice zlomili. Musím říct, že jsme byli lepším mužstvem a vítězství si zasloužili. Ale jednoduché to nebylo.

Finálový zápas byl hodně podobný poslednímu mistrovskému utkání, ve kterém jste Baníku rovněž nastříleli v prvním poločase tři branky..

Máte pravdu. Zápas byl stejný jako utkání v Ratíškovicích. Tam jsme ale v závěru první půle inkasovali branku na 3:1. Tím se to utkání trochu zdramatizovalo. Ve finále krajského poháru jsme to ale nedopustili. Ve druhém poločase jsme se snažili výsledek hlídat a hrát na brejky. Soupeře jsme do vážnější šance nepustili.

Jak jinak hodnotíte finále? Počasí fotbalu moc nepřálo…

Je pravda, že počasí některé fanoušky odradilo. Kdyby bylo pěkně, přijelo by do Lanžhota víc lidí. Trochu mě mrzí, že se zápas nehrál někde blíž, třeba v Dubňanech. Určitě by tam zavítalo více lidí. Ale s tím se nedalo nic dělat. Kulisa byla v Lanžhotě solidní. Přijelo dost lidí z Ratíškovic i z Mutěnic. Bylo to důstojné finále.

Jak vysoko vítězství v krajském poháru stavíte? Vy jste toho v kariéře vyhrál celkem dost…

Každé vítězství je cenné. Zisku poháru si vážím. Letos jsme navíc udělali double. První A třídu jsme vyhráli tři kola před koncem.

Kdy se bude Pod Búdama double slavit?

Na slavení jsme ještě neměli prostor. Po víkendovém zápase jsme se soustředili na finále poháru. Na oslavy tudíž nebyl čas. Pořádné oslavy propuknou až po posledním zápase. Do konce soutěže zbývají dvě kola. Musíme ještě chvilku vydržet.

Jak jste na tom po zdravotní stránce? V posledních zápasech jste kvůli bolavým zádům nehrál…

Pět týdnů jsem vůbec netrénoval. Vždycky jsem naskočil pouze do zápasu. Teď jsem se šetřil na finále poháru. Určitě to ale nebylo ono. Hrál jsem pod prášky. Chtěl jsem klukům pomoct. Šedesát minut zranění vydrželo, ale pořád to není ono. Musím se dát dohromady.

Zatím není jisté, zda bude v klubu pokračovat trenér Zemánek. Otazník visí i nad případným postupem. Vy v Mutěnicích zůstáváte?

Musím se přiznat, že i já zvažuji, co bude dál. V poslední době jsem hodně pracovně vytížený. Čtyřikrát týdně jezdím domů v osm večer, takže to není optimální. Fotbal mě ale pořád baví, takže zvažuji všechny alternativy. Navíc ani zdravotní stav není stoprocentní.

Pokud by záleželo na vašem názoru, přihlásil byste Mutěnice od krajského přeboru?

Už jsme se o tom bavili před zápasem s Tvrdonicemi. Vedení za námi v kabině bylo. Říkali, že dělají všechno proto, abychom postoupili. Kádr chtějí udržet pohromadě. Za sebe říkám, že mladí kluci si postup zaslouží. Jsou tady šikovní hráči, kteří si vyšší soutěž zaslouží. Je nesmysl, když se dvakrát vyhraje stejná soutěž, držet tým v první A třídě.