Mladí fobalisté z Hodonínska postoupili do závěrečných bojů o letočního vítěze celorepublikového Danone Poháru národů. Rozhodly o tom jejich výsledky v zemském finále, které vyvrcholilo ve středu v Hluku.

„Mezinárodní projekt Danone Pohár národů je označován jako neoficiální mistrovství světa hráčů od deseti do dvanáti let a každý rok si během něj plní své sny více než dva a půl milionu dětí ze čtyřiceti zemí celého světa,“ uvadí tiskový mluvčí mládežnického klání Vilém Sládek. Výběr Okresního fotbalového svazu (OFS) Hodonín v základní skupině porazil Hradec Králové 3:2, v derby Uherské Hradiště 1:0 a remízoval s Přerovem 1:1.

Tím si vybojoval postup do zemského finále. Tam si poradil se Vsetínem 2:1 a remizoval s Chrudimí 0:0. Těmito výsledky si hodonínský tým prodral cestu do republikového turnaje. „Nejtěžší zápas jsme sehráli s Chrudimí, soupeř totiž působil velice dobrým dojmem. Naše remíza pomohla k postupu domácím,“ přiblížil důležitý souboj s Východočechy trenér a předseda komise OFS pro mládež Zdeněk Blaha.

Spolu s uherskohradištskými fotbalisty tak zástupci našeho regionu postoupili do duelů s nejlepšími českými družstvy z Chomutova a Litoměřic. Ty se uskuteční příští pátek v Roudnici nad Labem. Vítěz celorepublikového finále odjede 28. června do francouzkého Lyonu. Tam se na hřištích místního Olympique bude hrát celosvětové finále Danone Poháru národů. Jedinou podmínkou účasti hráčou je, že nesmí hrát žákovskou ligu.

„Tým jsme sestavili na základě výběrových utkání a doporučení trenérů. Náš celek tvoří hráči ze Šardic, Veselí nad Moravou, Velké nad Veličkou, Kyjova, Lužic, Rohatce, Dubňan a Ratíškovic,“ konkretizoval Blaha, který je zároveň i trenérem mužů Baníku Ratíškovice.

O postup se zasloužili hráči Šťastný, Čech, Mlýnek, Galář, Furý, Maga, Kokeš, Baláž, Domanský, Elšík, Kučera, Vacenovský, Michna, Žák, Rusňák, Palička, Žurovec a trenéři Blaha s Domanským.