Turnaje se zúčastnilo osm týmů, pozvání organizátorů přijali kromě nejlepších tří týmů rovněž Zbrojovka Brno, Třebíč, ČAFC Brno, slovenské Malacky a Mikroregion Kahan (výběr OFS Brno-venkov), který byl složen z hráčů Rosic, Zbýšova, Ivančic, Zastávky a dalších.

Hrálo se systémem každý s každým, hrací doba byla patnáct minut.

„Začátek letních turnajů jsme sice začali pěkným třetím místem, ale po herní stránce to zatím stále není nic moc. Turnaj byl velmi dobře obsazený i perfektně zorganizovaný. V zastávce jsme narazili na těžké soupeře, se kterými bychom se měli měřit. Zápasy s těžkými protivníky nám jasně ukázaly, v čem se musíme zlepšovat,“ uvedl kouč mladší přípravky RSM Hodonín Radek Trávník.

Ten nebyl úplně spokojený s přístupem talentovaných hráčů. „Někteří kluci si po vysokých výhrách myslí, že jsou mistři světa. Vše to začíná chováním na hřišti. Když dostaneme první gól a prohráváme, tak místo toho, abychom se zdravě naštvali, zabojovali a svůj výkon ještě zlepšovali, tak opak je pravdou. Někteří chlapci začnou naplákat a vyčítat chyby jiným. To je úplně špatně. Nebudu nikoho jmenovat, protože oni to ví. Věřím, že s tím něco budou chtít udělat,“ říká Trávník.

Jeho tým začal turnaj vysokým vítězstvím nad Malackami. Na výhře 7:1 měli obří podíl mladí kanonýři Blaha s Borúfkou, kteří se blýskli hattrickem. Ve druhém zápase prohrál slovácký celek s Líšní. „Doplatili jsme na neproměňování šancí. Měl jsme smůlu, což uznali i trenéři soupeře,“ řekl Trávník. „Dalším nešťastným výsledkem byla remíza s ČAFC Brno, když jsme vyrovnávací branku dostali až těsně před koncem,“ doplnil.

Hodonín pak udolal díky brankám Blahy a Kaizara výběr Brna 2:1. Nejlepší výkon ale podali hodonínští mladíci až v zápase s brněnskou Zbrojovkou. Parta trenérů Trávníka a Kaizara vyhrála 4:2.

„Zápas s Fotbalovou školou Třebíč jsme začali skvěle a po pár minutách vedli 3:0. Pak jsme se zřejmě uspokojili a soupeř snížil na rozdíl jediné branky. Kluci opět zabrali a dali uklidňující čtvrtý gól. Toto vítězství nám již zajistilo bronzovou medaili,“ pravil Trávník.

Jeho parta nepropadla ani s favorizovaným Prostějovem. Vítěz klání neztratil v Zastávce u Brna ani bod a všechny soupeře přehrál rozdílem třídy. „Do poloviny zápasu jsme se docela drželi, ale pak se síla soupeře přece jenom ukázala. I tak to byl pro nás dobrý výsledek a sportovně musíme uznat, že jsme na víc neměli,“ pronesl Trávník.

Mladší přípravka RSM se dalšího turnaje zúčastní 1. května ve Znojmě. „Věřím, že konfrontace s těžkými soupeři klukům pomůže a že se z náročných zápasů poučí. Snad budou i nadále v tréninku poctivě makat. Další zlepšení by se mělo brzy ukázat,“ dodal zkušený mládežnický kouč.

Nejlepším střelcem klání se stal Jakub Vyhlídal. Prostějovský mladík nasázel v sedmi zápasech třináct branek. Nejlepším gólmanem byl zvolen Lukáš Spusta z Malacek.

Turnaj mladších přípravek – Zastávka u Brna 2012

Výsledky RSM Hodonín: ČSFA Malacky – RSM 1:7 (Borúfka 3, Blaha 3, Fatěna), SK Líšeň – RSM 2:0, Kahan (výběr Brna) – RSM 1:2 (Blaha, Kaizar), ČAFC Brno – RSM 3:3 (Fatěna, Borúfka, Blaha), Zbrojovka Brno – RSM 2:4 (Blaha, Borúfka, Fatěna, Hajduch), FŠ Třebíč – RSM 2:4 (Fatěna 2, Borúfka, Mazuch), Prostějov – RSM 4:1 (Borúfka).

RSM Hodonín: Škodák, Hřebačka – Vraspir, Kaizar – Fatěna, Borúfka – Hajduch, Konečný – Blaha, Mazuch – Čech, Hrbáček.

Celkové pořadí: 1. 1. SK Prostějov, 2. SK Líšeň, 3. RSM Hodonín, 4. FC Zbrojovka Brno, 5. FŠ Třebíč, 6. ČAFC Brno, 7. ČSFA Malacky, 8. Mikroregion Ka­han.

Nejlepší střelec: Jakub Vyhlídal (Prostějov)

Nejlepší brankář: Lukáš Spusta (Malacky)