Jak hodnotíte letošní sezonu? S dosavadními výsledky jste spokojení?

Letošní sezonu hodnotím docela dobře. V minulém ročníku jsme s Osvětimany udělali historický postup do první A třídy Zlínského kraje a jako nováček se nacházíme na pěkném třetím místě. Nicméně do konce sezony zbývá ještě spousta zápasů, takže bychom se chtěli poprat o nejvyšší příčky.

V týmu je spousta hráčů z Hodonínska. Jaká je vaše pozice v klubu. Chytáte pravidelně, nebo se s brance s někým střídáte?

Jasná jednička určitě nejsem. S Víťou Brázdilem jsme dost vyrovnaní gólmani a abych chytával pravidelně, tak musím na sobě tvrdě makat. Naštěstí mi trenér zatím věří a dostávám víc příležitostí než můj kolega.

Soutěž vede Strání, na jehož domácí zápasy chodí až šest set diváků. Dá se rozjetý protivník zastavit?

Strání má velice kvalitní a dobře poskládaný mančaft. Hraje útočný moderní fotbal s rychlými krajními záložníky, kteří jsou dobře doplňováni obránci. Navíc mají výborné střední záložníky, kteří je zásobují kvalitními přihrávkami a vzadu jistého gólmana, a ten je v důležitých chvílích podrží. Strání navíc více než rok jede na vítězné vlně a tomu odpovídá i jejich podpora fanoušků. V průměru tam chodí kolem čtyř set až pěti set diváků. Lidé tam jsou svým způsobem specifičtí, umějí dobře povzbudit domácí hráče a jsou vůči nim dost zaujatí, nicméně právě to dělá tu pravou fotbalovou atmosféru.

Teď vás čeká druhý Újezdec, za který hraje kamarád i Petr Loprais. Těšíte se na souboj s bývalým spoluhráčem?

Na vzájemný duel se určitě těším. S Lopinem (Petr Loprais – pozn. red.) jsem pořád v kontaktu a všemožně se hecujeme. Tak doufám, že tento zápas pro nás skončí vítězně a bodově se dotáhneme právě na druhý Újezdec.

Od letošní sezony se v soutěžích na Zlínsku po remízových zápasech kopou penalty. Je to pro fotbal dobré oživení, nebo byste se bez oblíbených pokutových kopů klidně obešel?

Zatím je to takový pokus, který zkusilo několik krajů a čeká se na příznivé, nebo negativní ohlasy. Já osobně to beru jako takové zpestření pro diváky, kteří vidí něco nového. Jediné, co bych změnil, tak že bych penalty zredukoval na tři.

Pochlubte se. Jakou máte v penaltách bilanci?

Za těch dvanáct zápasů jsme měli tři zápasy, které končily penaltami. Dvě utkání jsme vyhráli a jedny pokutové kopy jsme prohráli. Bylo to právě proti Strání.

Když srovnáte zápasy na Zlínsku a na jihu Moravy, vidíte mezi nimi nějaký zásadní rozdíl?

Moc porovnávat nemohu, protože jsem na jihu Moravy hrával vyšší soutěže. Po přestupu do Osvětiman jsem chytával pouze první B třídu, což byl obrovský skok. Ale co jsem pravidelně sledoval zápasy Vracova, tak mi to tady na Zlínsku přišlo víc vyrovnanější. Mezi špičkou a týmy z konce tabulky nejsou rakové rozdíly.

Nechybí vám v Osvětimanech derby s rivaly, jako byl Bzenec, Kyjov, Ratíškovice a další okresní celky?

Vzájemné derby mi samozřejmě chybí. Ve spoustě týmů mám dobré kamarády a bývalé spoluhráče, takže určitě bych se chtěl někdy vrátit zpět na Hodonínsko.

Co říkáte na výsledky Vracova? Mrzí vás hodně, jak mateřský klub dopadl?

Výsledky Vracova sleduji poctivě, s kluky chodívám často na pivo, tak si o vzniklé situaci dost povídáme. Mrzí mě, jaké má teď klub problémy. Doufám, že v zimě přijdou nějaké posily a kluci krajskou soutěž zachrání. Někdy bych se do Vracova určitě rád vrátil.

Osvětimany sázejí na hráče z Hodonínska.

Osvětimany, kterým šéfuje vedoucí kanceláře prezidenta České republiky Vratislav Mynář, sází i po postupu do první A třídy Zlínského kraje na fotbalisty z Hodonínska. Trenér Vlastimil Filásek má v kádru početnou kolonii bývalých hráčů Kyjova, ve které jsou Robin Dobeš, Filip Trávníček, David Exel, Marek Žandovský, Ondřej Zýbal, Petr Horňák a Filip Gebhart. Dres slováckého celku v minulosti nosili i Erik Fišer s Petrem Chaloupkou. Za divizní Hodonín zase hrávali Jaroslav Válek s Petrem Sychrou. Po několika podzimních zápasech do Osvětiman zamířil z Lovčic i Roman Hála.