Další sezona = nový tým. V Mutěnicích tato rovnice platí již několik sezon.

Ani v letní přestávce nezůstal Pod Búdama kámen na kameni. „Zůstali tři sirotci,“ glosoval situaci vedoucí mužstva Vojtěch Vala.

Pouze gólman Skácel, stoper Jašíček a forvard Dalibor Koštuřík budou i v příští sezoně oblékat žlutozelený dres.

Zbytek mužstva, které pro Mutěnice zachránilo třetí ligu je pryč. Mrzet může hlavně odchod tradičních opor Helíska a Obala.

Prvně jmenovaný ještě na jaře vedl třetiligové Mutěnice jako kapitán. Teď obléká společně s Páleníkem dres Dunajské Stredy. Mutěnice opustil po dvou letech. Společně s ním se z týmu vedeném trenérem Vlčkem odporoučel i útočník Rudolf Obal. Další opora týmu, se kterou se letos dělil o kapitánskou pásku, zamířila do HFK Olomouc.

„Ruda měl nabídku ještě přede mnou. Že odcházíme zároveň, je náhoda,“ komentoval Helísek odloučení od dobrého kamaráda.

„S panem Jagošem jsme se domluvili a ukončili spolupráci. Dostal jsem lepší nabídku a rozhodl jsem se ji využít. Do Mutěnic určitě přijdou další kvalitní hráči, někteří zůstanou. Určitě se mi s bývalými spoluhráči hrálo velmi dobře, ale takový je fotbalový život,“ řekl k odchodu Rudolf Obal.

Kouč Vlček tak opět musí opět složit nový konkurenceschopný tým. V létě přišlo do na Slovácko několik talentovaných hráčů. „Musíme se pořádně sehrát. Ale to nám chvilku potrvá,“ uvedl Vala.

Pod Búdama je na zkoušce i Peter Hrubina. Někdejší velký talent slovenského fotbalu debutoval v nejvyšší slovenské soutěži jako nejmladší hráč v historii ligy. Hrubinovi tenkrát bylo šestnáct let a 163 dní. Odchovanec Prievidze má za sebou i krátké angažmá v pražské Slavii.

Pod Búdama zatím trénuje dvacítka fotbalistů. Kdo v Mutěnicích zůstane, zatím není jisté. „Do mistrovského zápasu to chceme mít vyřešené,“ sdělil Vala.

Mutěnice nechtějí hrát ve třetí lize podřadnou roli. „Určitě se chceme pohybovat v horních polovině tabulky,“ dodal Vala.

FK Mutěnice
Brankáři: Jindřich Skácel (1979), Martin Nahodil (1986)
Obránci: Michal Jašíček (1985), Rudolf Novák (1982), Jan Zich (1982), Radomír Trnovec (1989)
Záložníci: Ivan Lacko (1989), Martin Hirsch (1989), Bronislav Otruba (1987), Josef Hořava (1987), Lukáš Mikulčík (1987)
Útočníci: Dalibor Koštuřík (1981), Marek Ondryáš (1989)

Odešli: Filipský, Vrtělka, Tošovský, Lacina, Ševčík, Petričko, Czucz, Šváb (konec hostování), Páleník, Helísek (přestup Dunajská Streda), Obal (přestup HFK Olomouc),
Přišli: Hořava (hostování Sigma Olomouc), Novák (hostování Sokol Lanžhot), Lacko, Nahodil, Zich (hostování 1. FC Brno), Hirsch (hostování 1. SK Prostějov), Otruba (hostování Tescoma Zlín), Mikulčík (hostování 1. FC Slovácko), Ondryáš (hostování FK Šardice), Trnovec (přestup Dolný Kubín)

Trenér: Peter Vlček, vedoucí mužstva: Vojtěch Vala, kustod: Jaroslav Jagoš, masér: Dušan Ráb.