Tradiční jihomoravské derby uvidí v neděli diváci ve Znojmě. Do města okurek zajíždí Mutěnice. Tedy tým, kterému se v poslední době příliš nedaří.
„Nálada je u nás i přes špatné výsledky dobrá. Všichni věříme, že konečně podáme optimální výkon,“ konstatoval před těžkým zápasem vedoucí mužstva Mutěnic Vojtěch Vala. Předvedená hra a hlavně výsledky Vinařů výrazně pokulhávají za očekáváním.

Tým trenéra Vlčka se nachází po dvanácti kolech až na dvanáctém místě tabulky. Navíc v posledním zápasu mutěničtí nestačili v domácím prostředí na béčko Olomouce a inkasovali dokonce čtverku. „Po prohraném utkání s Olomoucí jsme si poseděli a pečlivě jsme vše rozebrali,“ informoval Vala.

Domácí Znojmo je na tom v tabulce podstatně lépe. S pětadvaceti body se Znojemští nachází na druhém místě tabulky. Na vedoucí Hlučín ztrácí pouhý bod.

„Na utkání se těšíme. Mutěnicím se sice momentálně nedaří, ale pro nás je to pořád silné a zkušené mužstvo,“ nabádá k opatrnosti domácí lodivod Michal Sobota. Jeho tým sice nastoupí do utkání v roli favorita, ale znojemského kouče straší předzápasová statistika: „Na Mutěnice se nám moc nedaří. Máme s nimi špatnou vzájemnou bilanci.“

Znojmo v minulém kole dokázalo po dvou nepovedených zápasech konečně naplno bodovat. Jasnou výhru v Zábřehu 3:0 zajistili střídající hráči.
„Tým je kompletní. Změny možná nějaké budou. Rozhodnu se ale až těsně před zápasem,“ uvedl znojemský kouč.

Hosté se budou muset obejít bez dlouhodobě zraněných Dombiho a Ditricha. „Věříme, že ve Znojmě něco uhrajeme. Nám se hraje proti silnějším týmům lépe. To jsme potvrdili i v Kroměříži,“ poznamenal Vala.

Na horké znojemské půdě ale mutěnické určitě nečeká lehký zápas. Vždyť domácí patří v letošní sezoně mezi hlavní aspiranty na postup do druhé ligy. „O postup se chceme samozřejmě porvat. Je tam pět, šest mužstev, které mají ambice postoupit. Děláme pro to všechno. Na druhou ligu se pomalu chystáme. Do dvou let bychom chtěli hrát vyšší soutěž,“ nezastírá postupové ambice domácí trenér Sobota.

Všeobecně se očekává vyrovnané utkání. Důležitou roli mohou sehrát i maličkosti. „Myslím, že o výsledku rozhodne momentální forma a sportovní štěstí. Musíme k zápasu přistoupit zodpovědně a hrát s maximálním nasazením,“ upozornil Vala.

„Tak samozřejmě chceme vyhrát. A podle toho také zvolíme taktiku,“ s úsměvem dodal trenér domácího týmu Sobota.

Pravděpodobné sestavy:
1. SC Znojmo: Hrubý - Yonov, Mička, Šuráň, Švarc - Vavřík Veselý, Pavelka, Belej - Kováč Minarech, Lacko
FK Mutěnice: Kaniš – Vavruša, Jašíček, Zemánek, Číž - Helísek, Brychta, Bílek, Ševčík – Adamec, Obal.
Rozhodčí: Žádník – Sedláček, Páral (Trčka)
Poslední vzájemné zápasy: 1.SC Znojmo - FK Mutěnice 0:1 (0:1), FK Mutěnice - 1.SC Znojmo 1:2 (0:2)
Postavení v tabulce:
2. místo – Znojmo – 12 – 8 1 3 – 24:13 – 25 bodů
12. místo – Mutěnice – 12 – 3 4 5 – 14:16 – 13 bodů