O důležitých třech bodech rozhodl mutěnický špílmachr Petr Bílek devět minut před koncem. Již ve čtvrtek čeká vinaře duel na půdě posledního týmu tabulky – v Lipové.

Oproti utkání v Karviné nastoupili vinaři se dvěma změnami. Zraněného Ditricha nahradil ve středu zálohy útočník Kaciáň a na pravé straně obrany dostal před Kováčem přednost Brychta.

„Říkal jsem hráčům, že nesmí soupeře podcenit. Přesto jim v první půli chyběl větší pohyb, důraz a lepší kombinace,“ postěžoval si mutěnický trenér Vladimír Hruška. Jeho tým se sice v úvodní pětačtyřicetiminutovce dostal do dvou gólových šancí. To ale bylo na zachraňující se Benešov málo.
Po přestávce domácí přidali a přišly další šance, ale čekání na branku pokračovalo. Na poslední půlhodinu se Hruška dokonce rozhodl na hru na tři útočníky, kdy místo Kaciáně nastoupil Kowalík. „Začali jsme více běhat a vytvořili jsme si tři, čtyři šance. Nakonec se nám přece podařilo po přihrávce Rudy Obala Petrem Bílkem ten kýžený gól vstřelit,“ oddechl si mutěnický kouč.

V závěru sice ještě mohl zvýšil Obal, ale hned z protiútoku měl největší možnost benešovský Muller. Ten však svoji šanci nevyužil. „To se nám nemůže stávat, aby nám pronikl hráč středem hřiště v závěru utkání a za stavu 1:0,“ zlobil se Vladimír Hruška.
Jeho svěřenci mají nyní před sebou anglický týden. Ve čtvrtek totiž nastoupí na lipovském pažitu k zápasu vloženého 30. kola. K utkání by měl nastoupit i defenzívní záložník Ditrich, který po otřesu mozku ještě proti Benešovu nehrál.