Za svůj výkon se ale určitě stydět nemusí. Mutěnice dokázaly favorita potrápit a kdyby Obal s Adamcem proměnili alespoň jednu z několika šancí, mohlo být Pod Búdama veseleji. „Kdybychom dali gól, bylo by to hezčí. Ale i tak podalo mužstvo dobrý výkon, který podpořila i skvělá atmosféra,“ pochvaloval si domácí kouč Peter Vlček.

Baník nakonec vyhrál jasným rozdílem, ale ostravský trenér Karel Večeřa už tak spokojený nebyl. „V prvním poločase jsem měl pocit, že jsme si přijeli zahrát, a ne vyhrát. Nebyl jsem spokojený s přístupem,“ uvedl Večeřa. „Nakonec jsme vyhráli díky zkušenostem. Soupeř hrál dobře, bylo vidět, že nemá co ztratit,“ poznamenal ostravský stratég.

Hlavní postavou odpoledne byl útočník Baníku David Střihavka. Dal dva góly a Ostravu tak nasměroval k vítězství, přesto mohlo jeho brankové konto narůst mnohem více. Ve většině soubojů měl ovšem navrch domácí brankář Jan Šváb. „V takovýchhle zápasech je víc šancí, proto asi i víc gólů. Jsem rád, že jsme to zvládli a postoupili,“ uvedl Střihavka, který se podílel i na třetí trefě. V nastaveném čase předložil míč před prázdnou branku Řezníkovi.

Ve čtyřech jasných šancích ovšem Střihavku vychytal Šváb. Dvacetiletý mladíček, který dosud za Mutěnice v MSFL neodchytal ani minutu. „Bylo to super, kluci mi hodně pomáhali. Určitě můj nejlepší zápas v kariéře. I když druhý gól byl můj,“ zůstal pardubický odchovanec při zemi.

FK Mutěnice – FC Baník Ostrava 0:3 (0:2)

Branky: 17. a 60. Střihavka, 90. Řezník

Diváci: 2200

Rozhodčí: Kocián - Večeřa, Dobrovolný

Mutěnice: Šváb - Číž, Jašíček, Obal, Martinelli (50. Zemánek), Helísek, Adamec, Brychta, Červíček, Ševčík (55. Trávníček), Bílek (88. Vydařilý)
FC B: Buček - Řezník, Bolf (27. Pavlík), Otepka, Mičola (84. Wojnar), Zeher, Střihavka, Marek, Neuwirth, Lička, Galásek (68. Rajtoral)

Budeme aktualizovat