„Výsledek je spravedlivý. Měli jsme i štěstí, protože hosté měli vyložených šancí víc než my," uvedl mutěnický trenér Petr Zemánek. Ten o víkendu protočil šestnáct hráčů a tři brankáře. Mutěnicím scházeli pouze Hromek s Koplíkem, kterému start v utkání zakázalo vedení Ratíškovic. Na marodce je Dalibor Adamec. Hráč divizního Hodonína by se měl do přípravy s vinaři zapojit až příští týden.

Naopak poločas v domácím dresu odehrál Jaroslav Holeček. Rodák z Moravan je Pod Búdama na zkoušce a stejně jako další noví hráči si nevedl vůbec špatně.

Sobotní utkání značně ovlivnilo nepříjemné počasí. Mutěnickou umělou trávu pokryl stejně jako zbytek okresu sníh. Bílá pokrývka hráčům stěžovala nejen pohyb, ale i kombinaci. „Je škoda, že počasí pár hodin nevydrželo. Na lepším terénu by diváci viděli ještě lepší fotbal, protože Holíč má kvalitní tým," míní Zemánek.

Jedinou branku první půle zaznamenal Milan Válek. Domácí záložník prchl s dalšími spoluhráči a při přečíslení do otevřené obrany soupeře vzal zodpovědnost na sebe a přesnou ranou otevřel skóre zápasu.

Další šance již vinaři nezužitkovali. Na gólmana Iskry si postupně nepřišli Marcel Čepil, Koštuřík ani Válek. I Holíč několikrát zahrozil. Jednou se vyznamenal pozorný brankář Šupa, dvakrát dobře zasáhl Horecký. „Sice jsme po pětačtyřiceti­minutovce vedli, ale soupeř měl v prvním poločase několik slibných příležitostí. Byli jsme rádi, že jsme do přestávky žádný gól neinkasovali," přiznal Zemánek.

Účastníkovi jihomoravského krajského přeboru na začátku druhého poločasu dokonce pomohla konstrukce branky, když Slováci trefili tyč. Domácí takové tutovky neměli.

„Holíč nás ve druhém poločase zmáčkl. Hosté se ještě více dostávali před naši branku a do vyložených šancí. Jednu z nich nakonec po zásluze proměnili," pronesl Zemánek.

Iskra vyrovnala v 66. minutě, kdy se po závaru před brankářem Štipčákem prosadil jeden z hostujících hráčů. Mladý mutěnický gólman sice první střelu vyrazil, ale proti dorážce už byl bezmocný.

Tým hrající na Slovensku čtvrtou ligu sahal ve zbytku utkání po výhře, ale nerozhodný stav už se ani přes několik závarů a šancí nezměnil. Vinaři po vystřídání už tolik nebezpeční nebyli, výsledek 1:1 nakonec brali.

Přípravný fotbal

FK Mutěnice – TJ Iskra Holíč 1:1 (1:0), hráno na umělé trávě v Mutěnicích

Branka Mutěnic: 38. Milan Válek

Rozhočí: Volf – Tichánek, Malík

Diváci: 50

Mutěnice: Šupa (31. Horecký, 61. Štipčák) – H. Maršálek, Holeček, Kupčík, Vydařilý – J. Maršálek, Petrucha, Benešovský, Válek – Čepil, Koštuřík (Valíček, Siwiec, Špéra, Drápal, Lamáček, Hanák).