Nováček třetí nejvyšší slovenské soutěže přehrál na stadionu v Lužicích celek z Hodonínska ve všech činnostech. „Byl to klasický přípravný zápas. Máme skoro celé mužstvo nové. Zkoušíme několik mladých hráčů, kteří nemají příliš velké zkušenosti s velkým fotbalem. Někteří jsou perspektivní a mají kvalitu. Každopádně nás čeká hodně práce,“ řekl po zápase kouč Mutěnic Peter Vlček.

Ten se musel v úvodním zápase obejít bez dvou tradičních opor Obala a Helíska. Vysoký forvad odešel po sezoně do HFK Olomouc, bývalý kapitán přestoupil společně se stoperem Páleníkem do Dunajské Stredy. „Beru to jako realitu. V dnešním fotbale jsou přestupy běžné. Někteří kluci chtějí jít za lepším. Oni si polepšili a já jim přeji, aby se jim dařilo. Musíme dát příležitost těm mladším,“ sdělil Vlček.

Naopak dres Mutěnic poprvé oblékli devatenáctiletý gólman Filip Bančák (1. FC Slovácko), znojemští bratři Michal a Jaroslav Šuráňovi, dvacetiletý Brazilec Daniel Almeida Santos, obránci Tomáš Sloboda (Sparta Brno), Ladislav Zelinka (Slovácko), záložníci Aleš Dufek (1. FC Brno), Martin Hirsch (Prostějov), Bronislav Otruba (Zlín), Josef Hořava (Olomouc) a Lukáš Mikulčík (Slovácko). Navíc bývalý útočník Šardic Marek Ondryáš sledoval duel kvůli zranění pouze v civilu.

Samotný duel ze strany domácího celku nic převratného nenabídl. Hosté byli od úvodního hvizdu lepším a aktivnějším týmem. Svoji převahu využilo Bernolákovo třemi góly v rozmezí úvodních dvaceti minut. Mladý gólman Bančák se na své spoluhráče zlobil zcela oprávněně.

Mutěnice se jediné branky dočkaly ve 21. minutě. Na 1:3 snižoval Hirsch. To bylo ze strany vinařů na dlouhou dobu vše.

Po změně stran se hra vyrovnala, ovšem do šancí se domácí příliš nedostávali. Kvalitním výkonem na sebe upozornil hlavně talentovaný znojemský mladík Jaroslav Šuráň a olomoucký středopolař Josef Hořava. Naopak výkon brazilského útočníka Daniela Almeidy zůstal za očekáváním. „Carlinho byl lepší,“ shodli se dva příznivci Mutěnic.

V závěru zápasu druholigový slovenský celek svůj náskok ještě navýšil. V posledních minutách navíc Skácelovi dvakrát pomohla konstrukce branky.

FK Mutěnice – ŠK Bernolákovo 1:5 (1:4)
Branka Mutěnic: Martin Hirsch.
Rozhodčí: Gasnárek – I. Zíma, Pavlíková
Diváci: 50
Sestava Mutěnic: Bančák (46. Skácel) – M. Šuráň, Jašíček, Sloboda, Zelinka (46. Otruba) – Hirsch (46. J. Šuráň), J. Hořava, Mikulčík, Dufek – Koštuřík, Daniel Almeida Santos