Že se na zápasy vedoucího týmu první A třídy vyplatí chodit i v zimní přípravě, potvrdil první přípravný duel. Mutěnice nesložily zbraně ani za nepříznivého stavu 0:2. Soupeře z vyšší soutěže v závěru přehrály a třetim góly zajímavé utkání otočily.

„Výhra nás těší, ale všechno ideální rozhodně nebylo. V naší hře byla spousta chyb a nepřesností. Bylo vidět, že jsme nastoupili poprvé od listopadu. Pauza byla dlouhá,“ uvedl domácí kouč Petr Zemánek. Toho těšily hlavně tři vstřelené branky. „Pozitivní je, že jsme dali nějaké góly. Na odstranění nedosttaků máme spoustu času,“ pronesl Zemánek.

Bývalý ligový útočník bude i ve druhé polovině sezony sázet na stejné borce. Žádný vichr se kabinou Mutěnic, jak bylo zvykem v minulých letech, nepřežene. „Žádné změny nebudou. Není důvod do mužstva sahat. Jedinou novou tváří je Martin Blaha. Dorostenec, který se k nám vrátil z brněnské Líšně, nahradí dlouhodobě zraněného středopolaře Tomáše Závorku,“ uvedl Zemánek.

Šikovný záložník jde 16. února na plastiku křížových vazů. Další změny jsou Pod Búdama vyloučeny. „Pokud se nám budou vyhýbat zranění, nemáme důvod tým doplňovat. Kádr je na první A třídu velmi kvalitní. Poradíme si ze svých zdrojů,“ pravil Zemánek.

Jeho tým vážněji zahrozil v prvním poločase dvakrát. Ránu Koštuříka vytěsnil na roh pozorný gólman RSM Martin Petráš a ránu Válka zastavil před brankovou čarou hostující stoper Špaček.

Hodonín byl v úvodní části o něco produktivnější. Zaváhání domácího zadáka Kupčíka ještě Šturma nevyužil, ale další zmatky v mutěnické obraně potrestal nekompromisní ranou Svoboda, který ve 34. minutě poslal hosty do vedení.

Náskok sedmého týmu divize D navýšil krátce po změně stran Zdeněk Kuřil. Proti jeho výstavní ráně neměl domácí náhradník Šupa žádnou šanci.

Mutěnice poprvé udeřily v 64. minutě. Brankáře Novotného překonal přízemní ranou Holešinský. Následně si brankové příležitosti vypracovaly oba celky. Lorenc ovšem pálil zblízka pouze do boční sítě. Podobně si vel i další mladík Kuřil. Na opačné straně nedokázal potrestal chybu hodonínské obrany Koštuřík.

Čas okresního kanonýra přišel až 75. minutě. Bývalý forvard Slovácka a Fulneku nejprve potrestal zaváhání Špačka a srovnal. O minutu později přidal Koštuřík další gól. Na těn už nenašel Hodonín odpovědět.

„V prvním poločase ještě hráli kluci zodpovědně, po změně stzran už byla na hráčích cítit únava z tréninkového programu,“ řekl kouč RSM Jozef Banetka. Bývalý trenér Břeclavi a Kostic se musel v sobotu obejít bez opor Spaziera a Švrčka. Z nových tváří dres divizního celku navlékli Roman Teplý a Kamil Koryčánek.

„Je to příprava, zkoušel jsem několik hráčů. Kluky zatím vůbec neznám. Nevím, co od nich mám na hřišti očekávat,“ řekl Banetka. „Kádr ale není široký. Musím pracovat s tím, co máme,“ doplnil.

Mladíček Teplý se vrátil do Hodonína z hostování v Líšni, Koryčánek zase působil před několika lety v Šardicích. „Je na něm vidět, že moc netrénoval. Je pomalý. Na druhé straně je to hráč, který může zapadnout do kolektivu a zvýšit konkurenci v týmu,“ míní nový kouč RSM. „Někteří hráči si totiž myslí, že mají jistou pozici v týmu Čím je vyšší konkurence, tím je to lepší,“ dodal.

Herní příprava obou okresních týmů pokračuje zase v sobotu. Hodonín se na umělé trávě v Mutěnicích utká s Vracovem, lídr první A třídy se představí v Kyjově.

Přípravný fotbal

FK Mutěnice – RSM Hodonín 3:2 (0:1)
Branky: 75. a 76. Koštuřík, 64. Holešinský – 34. Svoboda, 53. Kuřil
Rozhodčí: Vašek – Tichánek, Vrbovský
Diváci: 100
Mutěnice: Lupač (46. Šupa) – Trávník, J. Čepil, Kupčík, Vydařilý – Holešinský, Lamáček, Blaha, Válek – Koštuřík, M. Čepil (Němčický, Kourek, Varmuža, Brablc)
Hodonín: Petráš (46. Novotný) – H. Maršálek, Špaček, Petrák, Mírovský – J. Maršálek, Šturma, Svoboda, Polák – Teplý, Vanda (Kuřil, Kamil Koryčánek, Lorenc)