Mutěnice se s věrnými příznivci rozloučili dobrým výkonem a zcela zslouženým vítězstvím. Domácí šli za třemi body od úvodního hvizdu. Už ve druhé minutě poslal Mutěnice do vedení Trávník. Tentýž hráč pak hledal v pokutovém území soupeře Koštuříka, ale domácí kanonýr na míš stejně jako záložník Malušek nedosáhl. Následně orazítkoval břevno slavkovské branky Robek. V další vyložené šanci selhal KOštuřík, který po centru Válka mířil zblízka vedle.

Ve 29. minutě si s domácím fanoušky zalaškoval brankář Lupač. Domácí brankář si reputaci napravil o chvíli později, když bravurním zákrokem vytlačil na roh střelu Strnada. Závěr první půle patřil Slavkovu. Největší šance hostí zahodil ve 44. minutě Strnad, který ve výhodné pozici přestřelil branku. „V závěru první půle jsme se zbytečně strachovali o výsledek. Ve druhé půli už jsme dokázali naši převahu potvrdit i gólově. Zápas pak byl už zcela v naší režii,“ řekl trenér Mutěnic Petr Zemánek.

Vinaře uklidnil krátce po změně stran Vydařilý. Ten skóroval hlavou po centru Trávníka. Domácí byli i nadále aktivnějším týmem. Střelu Vydařilého vyrazil na roh brankář Dolíhal. Na druhé straně vychytal Fuksu Lupač.

V 73. minutě zvyšoval přesnou střelou do šibenice Malušek na 3:0, výhru Mutěnic stvrdil svým devatenáctým gólem v sezoně Koštuřík. „Je to zasloužená výhra. Hlavně v prvním poločase jsme měli spoustu šancí. Narozdíl od zápase ve Slavkově jsme aspoň některé dokázali proměnit,“ uvedl Zemánek.

FK Mutěnice – SK Slavkov u Brna 4:0 (1:0)
Branky: 2. Trávník, 55. Vydařilý, 73. Malušek, 86. Koštuřík