„Úvodní půlka byla z naší strany celkem dobrá. Myslím tím útočnou část, dozadu už byl trochu zádrhel. Myslím, že jsme si vypracovali dost šancí. Jen proměňování nám nejde, na tom musíme zapracovat,“ řekl po zápase domácí kouč Peter Vlček.

Nutno dodat, že Mutěnice byly v prvním poločase lepším a aktivnějším týmem. Šance Obala a Koštuříka, dorážka Carlinha ani trestný kop Filipského však brankou neskončily. Béčko Jihlavy se na dotřel brankáře Skácelo dostávalo jen sporadicky. Hostující gólman Štěpanovský měl v první půli mnohem více práce.

„V prvním poločase se nám zranil stoper Páleník. Po jeho odchodu jsme museli změnit rozestavení i posty,“ posteskl si kouč Vlček.

Ve druhém poločase Jihlava hru vyrovnala. Úvodní gól zápasu vstřelil Drábek, který v Mutěnicích ještě v loňské sezoně působil. Míč se k němu na hranici šestnáctky dostal po Jašíčkově hlavičce. Balón rychle zpracoval a střelou k tyči nedal Skácelovi šanci. Krátce na to více než dvoumetrový gólman vystřídal a nahradil jej mladík Šváb. I ten ovšem inkasoval. Za stavu 0:2 mohli domácí snížit penaltou, kterou sudí nařídil po faulu na Koštuříka v šestaosmdesáté minutě. Ševčík však nechal pouze vyniknout hostujícího brankáře Žejdlíka.

„Ve druhé půli hra vázla. Není to pořád ono. Je nás málo a někteří byli nemocní a museli hrát od začátku. Je to těžké,“ hořekoval Vlček.

Domácí lodivod nenašel ve svém týmu hráče, kterému by se utkání výrazněji povedlo. „Když se prohraje, nemohu chválit nikoho. Nikdo individuálně nevyčníval,“ dodal Vlček.

FK Mutěnice – Jihlava B 0:2 (0:0)

Branky: Drábek, Naniaš
Rozhodčí: Šumal – Štipčák, Kolář
Diváci: 75
Mutěnice: Skácel (Šváb) – Tošovský, Jašíček, Páleník (46. Lacina), Ševčík – Helísek, Petričko, Carlinho (Czucz), Filipský – Obal, Koštuřík
Jihlava B: Štěpanovský (53. Žejdlík) – Benda, V.Černý, Naniaš, Demeter – Wasserbauer, Chlup – Čermák (65. Tecl), Drábek, Tecl – Šamánek (80. L.Procházka)