Právě bývalý ligový brankář Jindřich Skácel prožil v sobotu velmi zajímavé utkání. První poločas odchytal a v závěru utkání vystřídal zraněného Cyrila Marona. A právě Skácel poslal Mutěnice v závěru utkání do vedení.

„Marona jsem musel dvacet minut před koncem utkání vystřídat. Měl odranou patu. A jelikož jsme neměli náhradníky, poslal jsem do hry Skácela,“ řekl Vojtěch Vala. Právě vedoucí mužstva tým při absenci trenéra Vlčka vedl.

V průměrném zápase toho obě mužstva příliš nepředvedla. Hlavně na Mutěnicích byla patrná nerozehranost. K vidění byla celá řada nepřesností a zbytečně zkažených přihrávek. „Byl to vyrovnaný zápas. Co se týká úrovně, žádná sláva,“ přiznal Vala. Domácí vedli, ale Mutěmice dvěma brankami zápas otočily. Diviznímu celku se v závěru podařilo vyrovnat ze sporného pokutového kopu.“Penalta nebyla. Faul to byl, ale dva metry za velkým vápnem. Tomu se divili i domácí,“ konstatoval mutěnický vedoucí mužstva.

Mutěnice opět zkoušeli nové tváře. V sestavě se kromě Marona objevili i dva hráči bratislavského ŠKP. O jejich setrvání v týmu se rozhodne v dalšch dnech. Největší hvězdou zápasu byl ale brankář Skácel.

Kdysi mimořádně nadaný brankář vyrůstal v Prostějově, dorostenecká léta strávil v Olomouci a Ostravě. Jeho hvězda vylétla strmě vzhůru na podzim 1997, když se v olomouckém týmu během krátké doby stal nejlépe hodnoceným prvoligovým gólmanem. Slávu neunesl, rozhádal se s klubovým vedením i se spoluhráči. Od té doby střídá kluby a plánuje návrat.

Kdo naopak žlutozelený dres Mutěnic ještě neoblékl je kapitán Obal. „Po vyoperovaní ocelových drátů pouze trénuje,“ vysvětlil důvod absence Vala.

Mutěnice sehrají další přípravný zápas v Šardicích. Pikantní duel začíná v sobotu 31. ledna ve 14.00 na umělé trávě v Šardicích.